Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie

Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie Miejsce pamięci jeńców Oflagu II C Woldenberg.

Edward Madej ps. „Felek” – oficer Wojska Polskiego, więzień Oflagu II C Woldenberg, a zarazem człowiek, który nawet w ni...
20/04/2026

Edward Madej ps. „Felek” – oficer Wojska Polskiego, więzień Oflagu II C Woldenberg, a zarazem człowiek, który nawet w niewoli nie zaprzestał walki.

Jeden z pięciu jeńców, którym udało się uciec z Woldenbergu – dowódca tej brawurowej akcji, dowód na niezłomność i odwagę polskich oficerów. Po powrocie do konspiracji działał w Armii Krajowej, dowodząc akcjami dywersyjnymi.

Aresztowany w 1943 roku, po ciężkich przesłuchaniach na Pawiaku, został rozstrzelany 10 lutego 1944 roku w Warszawie.

Jego historia to świadectwo tego, że duch walki o wolność nie gasł nawet za drutami oflagu.

➡️ „Osa”-„Kosa 30” – elitarny oddział Komendy Głównej AK do zadań specjalnych chce wykonać wyrok na zbrodniarzu. Bukiety z granatami‼️

🟥 20 kwietnia 1943 r oddział specjalny Armii Krajowej „Osa”-„Kosa 30” przeprowadził w Krakowie zamach na Wyższego Dowódcę SS i Policji w Generalnym Gubernatorstwie Friedricha Wilhelma Krügera.

🟥 Krüger od 4 października 1939 r. dowodził SS i policją w Generalnym Gubernatorstwie i odpowiadał za terror wobec Polaków i Żydów. To on organizował Akcję AB, masowe egzekucje, przesiedlenia na Zamojszczyźnie, utworzenie gett oraz masową eksterminację Żydów w ramach Operacji Reinhard. Był sadystycznym zbrodniarzem.

🟥 Pod koniec 1942 r. dowództwo AK zdecydowało o likwidacji Krügera.
Przeprowadzenie zamachu powierzono Organizacji Specjalnych Akcji Bojowych „Osa”-„Kosa 30” – elitarnemu oddziałowi Komendy Głównej do zadań specjalnych.

🟥 Najpierw przeprowadzono rozpoznanie terenu i celu. Z Warszawy do Krakowa przyjechał szef komórki wywiadowczej „Osy”-„Kosy 30”, ppor. Aleksander Kunicki ps. „Rayski” (to on w 1944 r. przygotuje zamach na Kutscherę). Kunicki ustalił, że Krüger mieszka na Wawelu, a pracuje w gmachu Akademii Górniczej, będącej siedzibą rządu GG. Codziennie jedzie tam odkrytym mercedesem w towarzystwie kierowcy i adiutanta.

🟥 Zapadła decyzja, aby zamachu dokonać rano, podczas jego przejazdu do pracy. Likwidację mieli przeprowadzić krakowscy członkowie „Osy”-„Kosy 30” pod dowództwem por. Edwarda Madeja ps. „Felek”. Miejscem miał być wylot ul. Wygoda do al. Krasińskiego. Samochód Krügera miał zostać obrzucony granatami. Specjalnie wzmocnione granaty konspiracyjnej produkcji, tzw. „filipinki”, dostarczono z Warszawy.

🟥 Zamachowcy – w liczbie sześciu osób – zajęli wyznaczone pozycje na trasie przejazdu Krügera 6 kwietnia 1943 r. Samochód generała nie pojawił się jednak, ani wtedy, ani przez kolejne dziesięć dni. Dopiero 17 kwietnia wywiad ustalił, że generała nie ma w mieście, ale będzie na pewno 20 kwietnia, podczas obchodów 54. urodzin Hitlera.

🟥 Tego dnia akowcy o godzinie 7.30 spotkali się na pl. Kossaka, a pół godziny później zajęli wyznaczone stanowiska. Po prawie dwóch godzinach nerwowego oczekiwania Edward Madej ps. „Felek” zasygnalizował chusteczką pojawienie się samochodu Krügera. Sygnał powtórzony przez kolejnych obserwatorów dotarł do bezpośrednich wykonawców zamachu: dziewiętnastoletniego Tadeusza Battka ps. „Góral” (instruktora harcerskiego z Wadowic) i osiemnastoletniego Andrzeja Jankowskiegi ps. „Jędrek” (harcerza z Gorlic). Czekali oni na końcu ul. Wygoda dochodzącej do al. Krasińskiego. Trzymali w rękach bukiety kwiatów, w których ukryte „filipinki”.

🟥 Mercedes Krügera jechał z Wawelu ul. Powiśle, potem skręcił w Zwierzyniecką, a następnie w al. Krasińskiego. Gdy był jakieś 30 metrów od wylotu Wygody por. Tadeusz Klemens Wojs ps. „Stanisław” krzyknął „Rzucać!”. W tym momencie kierowca dodał gazu, a rzucone granaty zamiast wybuchnąć przed maską i we wnętrzu pojazdu, eksplodowały tuż za nim. Siła wybuchu była duża, w jezdni wyrwany został lej, a z okien pobliskich budynków wyleciały szyby.
Mercedes generała jednak jechał się dalej. Dopiero po kilkunastu metrach zatrzymał się przy krawężniku. Zamachowcy rzuci się do ucieczki, każdy w swoją stronę, co miało utrudnić pościg.

🟥 Ranny w rękę odłamkiem „filipinki” Andrzej Jankowski ps. „Jędrek” biegł ul. Retoryka i zderzył się tam z oficerem Wehrmachtu. Doszło między nimi do szamotaniny, którą przerwał osłaniający odwrót Tadeusz Wojs „Stanisław” zabijając Niemca strzałem z pistoletu. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie ewakuowali się z miejsca akcji.

🟥 Organizatorzy zamachu byli przekonani, że Krüger zginął. Tak zameldowano dowódcy Kedywu gen. Emilowi Fieldorfowi „Nilowi”, taką wiadomość podała podziemna prasa i alianckie rozgłośnie radiowe. W rzeczywistości jednak hitlerowiec ocalał (być może został ranny). Od momentu zamachu przestał pokazywać się publicznie. W listopadzie 1943 r. z powodu konfliktu z Hansem Frankiem został odwołany z Krakowa.

🟥 Niemcy zaraz po zamachu przeprowadzili na miejscu dużą obławę i aresztowali około 60 osób. Niczego się jednak nie dowiedzieli i nie dotarli do sprawców. Dokonany w biały dzień w niemieckiej części miasta atak na wysokiego funkcjonariusza rzucił strach na hitlerowców, a polskiemu społeczeństwu dodał otuchy.

📷 Na zdjęciu: Powołanie Friedricha Wilhelma Krügera na stanowisko sekretarza stanu ds. bezpieczeństwa w rządzie GG, maj 1942. Gubernator Hans Frank wręcza szefowi policji Generalnego Gubernatorstwa Krügerowi nominację. W tle na ścianie wawelskie arrasy. Ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

🌿🐣 Wesołych Świąt Wielkanocnych! 🐣🌿W tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Pańskiego, gdy historia spotyka się z nadzie...
03/04/2026

🌿🐣 Wesołych Świąt Wielkanocnych! 🐣🌿

W tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Pańskiego, gdy historia spotyka się z nadzieją i odrodzeniem, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia.

Niech Święta Wielkanocne przyniosą spokój, radość oraz siłę płynącą z pamięci o przeszłości. Niech będą one także czasem refleksji, wdzięczności i spotkań w gronie najbliższych.

✨ Życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych! ✨

📜 Kolejna karta historii…Przed nami następna opowieść poświęcona Oflagowi IIC Woldenberg – miejscu, które zapisało się w...
17/03/2026

📜 Kolejna karta historii…

Przed nami następna opowieść poświęcona Oflagowi IIC Woldenberg – miejscu, które zapisało się w historii jako przestrzeń próby charakteru, wytrwałości i honoru polskich oficerów.

Tym razem publikujemy tekst autorstwa Tomasza Hanuszewskiego– dziękujemy za jego przesłanie i możliwość podzielenia się tą historią.

Przybliżamy losy porucznika rezerwy Zdzisława Szpeta – jednego z tych, którzy mimo niewoli potrafili zachować godność i wewnętrzną siłę.

To wstęp do historii, która pokazuje, że nawet za drutami obozu toczyła się cicha, ale niezwykle ważna walka – o pamięć, tożsamość i człowieczeństwo.

👉 Zapraszamy do lektury kolejnej części.

"Wśród jeńców był m.in. por. rezerwy Zdzisław Szpet ur. w 1892 r. w Warszawie, absolwent Gimnazjum im. W. Górskiego, matura 1913 r., o którym wspominamy ze względu na jego barwny życiorys. Po ukończeniu gimnazjum uczył się w Wyższej Szkole Handlowej im. Zielińskiego w Warszawie. W chwili wybuchu I wojny światowej wraz z rodzicami (ojciec był kierownikiem warsztatów kolejowych) został ewakuowany do Moskwy, gdzie podjął studia prawnicze. 15 sierpnia 1915 r., po dwumiesięcznym przeszkoleniu, został wcielony do wojska rosyjskiego i skierowany na front, gdzie przebywał sześć miesięcy, następnie 1 maja 1916 r. został skierowany do Wojskowej Szkoły Aleksandrowskiej, którą ukończył w stopniu chorążego w październiku tegoż roku. Kolejno wysłany na front do pułków 147 i 525, w których służył jako młodszy oficer. W armii rosyjskiej 17 marca 1917 r. awansowany do stopnia podporucznika oraz odznaczony krzyżem św. Stanisława z mieczami i wstęgą. Po urlopie w styczniu 1918 nie wrócił do macierzystego pułku, tylko wstąpił do polskiego wojska na terenie Rosji. W maju 1918 roku został aresztowany i osadzony w więzieniu Butyrskim w Moskwie. Zwolniony z więzienia 14 października 1918 r., w listopadzie powrócił do kraju. W czasie wojny polsko-bolszewickiej 3.02.1919-15.03.1921 służył w 2 pułku piechoty legionów i batalionie zapasowym tego pułku. W czasie przewrotu majowego w dniu 14 maja 1926 r., gdy został wezwany do jednostki przed wymarszem do Kielc, zasłaniając się dość absurdalną wymówką odmówił stawienia się. 30 kwietnia 1933 r. Został przeniesiony w stan spoczynku, a w 1939 roku, wraz z wybuchem II wojny światowej, przywrócono go do służby wojskowej. Do niewoli dostał się w bitwie pod Kockiem.
Prawdopodobnie początkowo przebywał w Stalagu IX A ZIEGENHAIN, o czym świadczy napis na nieśmiertelniku KR.GEF.LAGER(Kriegsgefangenenlager), ostatecznie trafił do Oflagu IIC; figuruje na liście jeńców na pozycji 5031 z numerem obozowym 632/IXB."

/Autor tekstu: Tomasz Hanuszewski MHW/

📣 Nowa seria w Muzeum Woldenberczyków w DobiegniewieRozpoczynamy cykl postów poświęconych życiorysom byłych jeńców Oflag...
15/03/2026

📣 Nowa seria w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie
Rozpoczynamy cykl postów poświęconych życiorysom byłych jeńców Oflagu II C Woldenberg. Chcemy przypominać ich historie – zarówno z czasu wojny, jak i powojenne losy.
Wielu z nich pozostawiło po sobie niezwykłe wspomnienia, fotografie i dokumenty, które warto ocalić od zapomnienia.
🤝 Dlatego zwracamy się z prośbą do Rodzin Woldenberczyków.
Jeśli w Waszych domowych archiwach znajdują się:
📷 zdjęcia
📄 życiorysy lub wspomnienia
📜 dokumenty związane z pobytem w Oflagu II C
będziemy bardzo wdzięczni za kontakt i możliwość ich wykorzystania w naszej serii.
💬 Zachęcamy również do tworzenia własnych postów – możecie podzielić się historią swojego bliskiego w formie wspomnienia, krótkiego tekstu czy opowieści rodzinnej. Chętnie je opublikujemy, aby wspólnie budować pamięć o Woldenberczykach.
📩 Materiały i teksty można przesyłać w wiadomości prywatnej lub na adres e-mail muzeum.
Razem przypominajmy historie ludzi, którzy tworzyli społeczność Oflagu II C Woldenberg.

112. ROCZNICA URODZIN PPOR. ROMANA PILUKA
Ważną misją Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie jest zachowanie pamięci o więźniach tego niemieckiego obozu w latach II wojny światowej. Dobrą sposobnością do przypomnienia sylwetki ppor. Romana Piluka jest 112. rocznica jego urodzin – jestem jego wnukiem i zawsze byłem dumny z Dziadka, który był Oficerem Wojska Polskiego. Ppor. Roman Piluk walczył w Bitwie nad Bzurą (1939), a później był więźniem niemieckich obozów w III Rzeszy, m.in. Oflag II C Woldenberg. W domu wielokrotnie opowiadał mi o swoich doświadczeniach wojennych – jego opowieści stanowiły ważną część mojego dzieciństwa. Ppor. Roman Piluk urodził się w polskim Lwowie 15 marca 1914, tam ukończył Państwowe Kolegium Nauczycielskie, a następnie Szkołę Podchorążych Rezerwy Piechoty w Zambrowie (1935). Latem 1939, w obliczu zbliżającej się niemieckiej agresji, został zmobilizowany i skierowany ze Lwowa do Bydgoszczy, do Armii Pomorze. W okresie powojennym, ppor. Roman Piluk zamieszkał w Łodzi i został przeniesiony do rezerwy. Przez wiele lat pełnił odpowiedzialną funkcję głównego księgowego w Łódzkich Zakładach Cewek Przędzalniczych – należących do największych przedsiębiorstw w Łodzi. Mój dziadek bardzo tęsknił za swoim polskim Lwowem i rodziną, która tam pozostała w wyniku włączenia miasta w granice ZSRR. Zmarł w Łodzi 31 października 1991. Z okazji jego 110. urodzin w 2024 zorganizowaliśmy we Lwowie uroczystość rodzinną. W latach 2024 i 2025 uczestniczyłem w uroczystościach rocznicowych przypominających Bitwę nad Bzurą, dwukrotnie zaprezentowałem zebranym krótką biografię ppor. Romana Piluka. Obecnie pracuję nad jej uzupełnieniem i liczę na owocną współpracę z Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie.

Piotr Piluk (Łódź)

Fotografia: ppor. Roman Piluk we Lwowie lub Bydgoszczy w 1939, kolekcja rodzinna Piotra Piluka.

📜🇵🇱 XXIII Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej Oflagu II C Woldenberg już za nami.13 marca 2026 r. w Muzeum Woldenberczy...
14/03/2026

📜🇵🇱 XXIII Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej Oflagu II C Woldenberg już za nami.

13 marca 2026 r. w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie odbył się XXIII Konkurs Recytatorski Poezji Obozowej Oflagu II C Woldenberg.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Centrum Kultury w Dobiegniewie Karol Jóźwiak, witając uczestników, opiekunów oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrał burmistrz Dobiegniewa Bartosz Jabłoński, który podkreślił znaczenie pielęgnowania pamięci historycznej oraz przekazywania młodemu pokoleniu wartości związanych z historią i patriotyzmem. W swoim wystąpieniu zaznaczył również, jak ważne jest, aby poprzez kulturę i sztukę – w tym poezję – opowiadać o losach tych, którzy przeżywali najtrudniejsze chwile w historii naszego kraju.

👏 Szczególne podziękowania skierowano także do nauczycieli i opiekunów, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali młodzież do konkursu. Ich praca, wsparcie i poświęcony czas pozwoliły młodym recytatorom zaprezentować wysoki poziom artystyczny i głębokie zrozumienie prezentowanych utworów.

🏆 Laureaci w kategorii szkoły podstawowe:
• Hanna Strycharz – SP w Ogardach
• Małgorzata Klimczak – SP nr 2 w Strzelcach Krajeńskich
• Hubert Klimczyk – GZS w Dobiegniewie

⭐ Wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe:
• Bartosz Lipiec – SP nr 2 w Strzelcach Krajeńskich
• Lena Sycz – SP nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie
• Anna Tkaczyk – SP w Ogardach

🎓 Laureaci w kategorii szkoły średnie:
• Cecylia Chełmińska – ZS w Drezdenku
• Magdalena Weyna – ZS w Drezdenku
• Agata Kostrzycka – GZS w Dobiegniewie

⭐ Wyróżnienia w kategorii szkoły średnie:
• Patrycja Krygler – GZS w Dobiegniewie
• Sofia Savchuk – ZSO w Krzyżu Wielkopolskim
• Natasza Sołdyńska – GZS w Dobiegniewie

👩‍⚖️👨‍⚖️ Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie:
dr hab. Przemysław Słowiński, prof. AJP – przewodniczący jury
Andrzej Pazda – Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Woldenberczyków
Andrzej Grzybowski – Członek Zarządu Stowarzyszenia Woldenberczyków
Jarosław Palicki – Główny Specjalista Pionu Edukacyjnego IPN w Szczecinie, Delegatura w Gorzowie Wielkopolskim
Natalia Burdz – dyrektor biura zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego w Gorzowie Wielkopolskim, radna powiatu strzelecko-drezdeneckiego
st. kpr. Jakub Gicela – przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wielkopolskim

👏 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Był to dzień pełen wzruszeń i refleksji. Recytowana poezja przypomniała o niezwykłej historii Oflagu II C Woldenberg – miejscu, w którym polscy oficerowie, mimo niewoli, potrafili tworzyć kulturę, sztukę i literaturę, dając świadectwo siły ducha, nadziei oraz miłości do Ojczyzny. Dzięki młodym recytatorom pamięć o tej historii wciąż pozostaje żywa. 🇵🇱📜

🤝 Wydarzenie odbyło się pod patronatem:
• Wojewody Lubuskiego Marka Cebuli
• Marszałka Województwa Lubuskiego Sebastiana Ciemnoczołowskiego
• Starosty Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego Radosława Świekatowskiego
• Lubuskiego Kuratora Oświaty Mariusza Biniewskiego
• Stowarzyszenia Woldenberczyków, którego prezesem jest prof. dr hab. inż. Wiesław Dembek
• Instytutu Pamięci Narodowej – Oddział w Szczecinie reprezentowanego przez Dyrektora Krzysztofa Mączyńskiego

11/03/2026

Za drutami oflagu powstawała poezja, która do dziś porusza i inspiruje. 🖤

Już 13 marca odbędzie się XXIII Konkurs Recytatorski Poezji Oflagu II C Woldenberg. Zanim jednak młodzi recytatorzy nadadzą tym wierszom nowe brzmienie, zachęcamy do obejrzenia naszego materiału i poznania historii niezwykłego „Zaułka Literackiego”. 📜

📜 Zaproszenie na XXIII Konkurs Poezji Oflagu IIC WoldenbergSerdecznie zapraszamy na XXIII Konkurs Poezji Oflagu IIC Wold...
11/03/2026

📜 Zaproszenie na XXIII Konkurs Poezji Oflagu IIC Woldenberg

Serdecznie zapraszamy na XXIII Konkurs Poezji Oflagu IIC Woldenberg, który odbędzie się 13 marca 2026 r. o godzinie 10:00 w Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie (ul. Gorzowska 11).

To wyjątkowe wydarzenie poświęcone jest twórczości poetyckiej związanej z historią oficerów więzionych w Oflagu IIC Woldenberg – miejsca, w którym mimo trudnych warunków powstawała niezwykła literatura, będąca świadectwem siły ducha, nadziei i patriotyzmu.

Podczas konkursu uczestnicy zaprezentują poezję tworzoną przez jeńców wojennych. Spotkanie będzie również okazją do refleksji nad historią, kulturą i znaczeniem słowa pisanego w trudnych momentach historii.

📍 Miejsce: Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie, ul. Gorzowska 11
📅 Data: 13 marca 2026 r.
🕙 Godzina: 10:00

Zapraszamy mieszkańców, miłośników historii i poezji, uczniów oraz wszystkich zainteresowanych do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Do zobaczenia! 📖

Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK Oddziału Ziemi Gorzowskiej w ramach projektu edukacyjno-krajoznawczego KWAZAR TUR...
04/03/2026

Regionalna Pracownia Krajoznawcza PTTK Oddziału Ziemi Gorzowskiej w ramach projektu edukacyjno-krajoznawczego KWAZAR TURYSTYCZNY odwiedziła wraz z uczniami klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie.

Podczas wizyty młodzież miała okazję wysłuchać poruszającej historii obozu jenieckiego Oflag II C Woldenberg oraz zwiedzić muzealne wystawy. Po części historycznej przyszedł czas na aktywną naukę - uczniowie rozwiązywali zadania terenowe, korzystając z kodów QR, łącząc wiedzę z nowoczesnymi technologiami.

Szczególnymi gośćmi tego dnia byli nauczyciele z Katalonii, którzy przebywają w szkole w ramach projektu Erasmus. Cieszymy się, że historia naszego regionu mogła zostać zaprezentowana również w międzynarodowym gronie.
Serdecznie dziękujemy Pani Hannie Rudzińskiej za długoletnią współpracę, życzliwość oraz nieocenione wsparcie w realizacji wspólnych działań edukacyjnych. 🤝

Do zobaczenia podczas kolejnych spotkań!

W dniu 01.03.2026 r. 1. Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa obchodzi swoje 15. urodziny! 🎉Z tej wyjątkowej okazji ...
01/03/2026

W dniu 01.03.2026 r. 1. Dobiegniewska Drużyna Harcerska i Zuchowa obchodzi swoje 15. urodziny! 🎉

Z tej wyjątkowej okazji mieliśmy przyjemność gościć w Muzeum Woldenberczyków byłych członków oraz sympatyków drużyny i wspólnie świętować ten piękny jubileusz. To był czas pełen wspomnień, wzruszeń i dumy z tego, jak przez lata drużyna kształtowała kolejne pokolenia młodych ludzi.

Serdeczne życzenia z okazji jubileuszu składa Dyrektor Centrum Kultury w Dobiegniewie oraz Muzeum Woldenberczyków – Karol Jóźwiak wraz z pracownikami. Życzymy kolejnych lat pełnych pasji, przygód, harcerskiej braterskości oraz nieustającego zapału do działania na rzecz lokalnej społeczności.

Szczególne podziękowania kierujemy do druhów Ewy Grzankowskiej oraz Waldemara Grzankowskiego za profesjonalne i pełne oddania prowadzenie drużyny. Dziękujemy za serce wkładane w wychowanie młodych ludzi oraz budowanie pięknej harcerskiej tradycji. Życzymy Wam dalszych sukcesów, satysfakcji i niegasnącej energii do realizacji kolejnych wyzwań!

Czuwaj! 💚

🟥 Józef Unrug był również jeńcem Oflagu II C Woldenberg, jednego z największych obozów jenieckich dla oficerów Wojska Po...
28/02/2026

🟥 Józef Unrug był również jeńcem Oflagu II C Woldenberg, jednego z największych obozów jenieckich dla oficerów Wojska Polskiego. Wśród współwięzionych oficerów cieszył się ogromnym autorytetem i był darzony wielkim szacunkiem, stanowiąc wzór godnej, niezłomnej postawy polskiego oficera nawet w warunkach niewoli.

Adres

Ulica Gorzowska 11
Dobiegniew
66-520

Godziny Otwarcia

Wtorek 08:00 - 16:00
Środa 08:00 - 16:00
Czwartek 08:00 - 16:00
Piątek 08:00 - 16:00
Sobota 10:00 - 14:00
Niedziela 10:00 - 14:00

Telefon

+48957611095

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie:

Udostępnij