Imperium światła - Marta Dunal & Jarek Kula

Imperium światła - Marta Dunal & Jarek Kula Imperium Światła – autorski projekt Marty Dunal

Dom Sztuki i Światła – Galeria sztuki - Aleja NMP 34 - Częstochowa - tworzona razem z Jarkiem Kulą

Marta Dunal – Artystka Światła i Emocji
Marta Dunal urodziła się w 1989 roku w Częstochowie. Od zawsze maluje światłem i emocjami – intuicyjnie, spontanicznie, z głębi serca. Jej abstrakcyjne obrazy, fotografie, videoart i instalacje wibrują energią, budzą zachwyt i poruszają podświadomość odbiorcy. Każda linia i każdy kolor to wyraz wewnętrznej wolności i radości tworzenia. Inspiracje czerpie zar

ówno z własnego wnętrza, jak i z natury, pozwalając, by emocje i światło prowadziły pędzel, obiektyw i przestrzeń artystyczną. Jej prace były prezentowane w prestiżowych galeriach w Polsce, m.in. Gaude Mater, 4Arte i Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, a także w Barcelonie, Rzymie, Paryżu i Wiedniu. Obrazy Marty Dunal zdobiły również stoiska na międzynarodowych targach sztuki we Włoszech i Austrii. Obecnie prowadzi sesje indywidualne „Dotyk Światła” oraz arteterapię i warsztaty grupowe, w których odbiorca może poznać swoje emocje, zatrzymać się przy sztuce i odkrywać samego siebie. Jarek Kula - więcej wkrótce..

Ciągle patrzymy przez nasze ‘lornetki’… Ale czy szukamy obsesyjnie, czy z lekkością? 🌿Zapraszam Cię na małą refleksję na...
25/03/2026

Ciągle patrzymy przez nasze ‘lornetki’… Ale czy szukamy obsesyjnie, czy z lekkością? 🌿
Zapraszam Cię na małą refleksję na fanpage Głos Światła – o tym, jak odpuścić ciężar i odnaleźć swoje prawdziwe cele.

W życiu ciągle szukamy.. ciągle się na coś nastawiamy, celujemy - jak z lornetki. Obsesyjnie. Wypatrujemy, namierzamy, zabieramy lub nie i chwytamy za kolejną lornetkę- najlepiej nową, lepszej generacji, z lepszymi gadżetami. i tak w kółko..

ja wyszłam z tego kółka..

jak wyjść z kółka i o czym ja tutaj piszę? Jeśli coś chwytasz to czytaj dalej, a jak nie chwytasz to też czytaj. Uśmiecham się do Ciebie teraz.

Czy patrzę przez lornetkę szukając możliwości? Tak.. Czy patrzę obsesyjnie? Nie. Co znaczy obsesyjnie patrzeć przez lornetkę i o co tutaj w ogóle chodzi?

Lornetki mogą być lekkie lub ciężkie i tym różni się człowiek będący w kółku od tego, który z tego kółka zdołał się wydostać. Jak się wydostać? Trzeba porzucić ciężar lornetki. Zbyt filozoficznie? A może właśnie pomyśl.. Jeśli używasz całej swojej siły życiowej na szukanie rozwiązania, na siłę próbujesz zdobyć nie ten szczyt, na siłę wymyślasz.. A teraz mnie określisz. Powiesz.. Marta, ale przecież w życiu trzeba mieć cel, trzeba szukać, trzeba działać? Tak. Oczywiście, że tak! Są jednak dwa sposoby szukania. Jeden jest ciężki.. na siłę a drugi jest jest lekki, zgodny z sercem, z naszą drogą.. (lekka lornetka) i nie mówię o lekkości zdobywania tego celu ale właśnie o tym delikatnym i bardzo subtelnym uczuciu w ciele, w sercu. Pomyśl teraz o celu, o którym myślisz. O "marzeniu' (choć nie każde jest nasze.. prawdziwe.. często są wdrukowane przez kogoś - osobny temat) i poczuj co się dzieje w ciele. Co się dzieje w okolicach serca. Czy czujesz to mrowienie przyjemne, a może czujesz ciężar? Nie myl z wątpliwościami i lękiem i niepewnością siebie przy zdobywaniu tego marzenia. Tu trzeba absolutnie wyciszyć się. To nie jest 5 minutowy wskaźnik prawdziwego marzenia. To jest wstęp. Wstęp do refleksji i czucia tego co jest w naszym ciele. Zacznijcie od stopniowego wprowadzania takich praktyk i czucia, bo tak mało czujemy siebie. Ja od razu czuję subtelne mrowienie dobre lub nieprzyjemne w okolicy klatki piersiowej jeśli coś nie jest dla mnie. Mam już to wypracowane, bo znam siebie. To nie była łatwa droga ale warta świeczki. Ja już frunę z "wiatrem" i choć nie mam już mapy w swoim życiu, bo idę zupełnie nową nie wytyczoną trasą, ścieżką i nie wzoruję się na nikim innym i nie jest to łatwe to wciąż mam w trasie tą lekką lornetkę i wiedzę, świadomość i poczucie gdzie mam być w przyszłości. Moja lekka lornetka zobaczyła już dużo.. a teraz wspinam się już na szczyt, który już czuję w mojej duszy gdzieś w środku - ja go już osiągnęłam. Wspinajmy się dalej.. pamiętajcie tylko, by był to TEN właściwy i prawdziwy i zgodny z Wami szczyt. Powodzenia!

Kochani!!! Huraaaaa ☺️☺️☺️☺️☀️☀️☀️😌😌😌Informuję wszem i wobec, że moja galeria Imperium światła (Aleja NMP 34)jest już ot...
24/03/2026

Kochani!!! Huraaaaa ☺️☺️☺️☺️☀️☀️☀️😌😌😌

Informuję wszem i wobec, że moja galeria Imperium światła (Aleja NMP 34)jest już otwarta od środy cały czas!! (Wt-pt 14:00-18:00)

Trudny czas za mną.. oj bardzo ale doceniam tą moc w sobie dostrzeżenia kolorów tam gdzie czerń i biel ☺️ wszystko jest po cos. Po prostu ☀️ 🙏

A teraz jak juz maluje światłem i kolorami moje życie i płótna to czas Wam je pokazać w Galerii 😊 wraz z aromatyczną herbata, kawą i rozmową, Przyjdźcie po prostu ☺️☺️😌☀️

Warsztaty - zapisy - czas start! Piszcie po szczegóły 😊

Do zobaczenia!!!! 💓💓💓💓👑

Wyróżnienie

Szok! Około 140 sprzedanych obrazów z samych aukcji... Z ciekawości zajrzałam ostatnio do archiwów aukcyjnych (OneBid, A...
21/03/2026

Szok! Około 140 sprzedanych obrazów z samych aukcji...

Z ciekawości zajrzałam ostatnio do archiwów aukcyjnych (OneBid, Artinfo) i zrobiłam małe zestawienie mojej obecności na rynku.

Bez wielkich słów, raczej w formie ciekawostki wyszło z tego ok. 140 sprzedanych prac na aukcjach (to tylko część, nie uwzględniam sprzedaży prywatnej), a o łącznej wartości nawet nie piszę 🙂

Piszę o tym, bo rzadko się zatrzymujemy, żeby spojrzeć na swoją drogę z dystansu. A to jednak kilka ładnych lat pracy.. setki godzin przy sztaludze i sporo emocji zamkniętych w moich obrazach, które poszły dalej w świat i cieszą innych.. Nawet nie wiem kogo :-) (bo aukcje są anonimowe.. choć zgłaszacie się do mnie po zakupie ;-) ) a wiecie? Najbardziej cieszy mnie nie liczba, tylko to, że te prace trafiają do ludzi i żyją już swoim życiem poza pracownią.

Czasem warto sprawdzić liczby. Ale jeszcze bardziej pamiętać, co za nimi stoi.

a .. wysyłam w świat tą informację, bo jestem z siebie dumna i uważam to za osobisty sukces. Mało się chwalimy.. ja jestem w tym całkiem niezła od jakiegoś czasu ;-) Nie uważam tego za formę "narcyza" Mamy to w zwyczaju że krępujemy się opowiadać o sukcesach.. szczególnie kobiety muszą być "skromne" - bo .. nie wypada.. a to przecież takie ważne by siebie docenić! Nie stawiać wyżej od innych.. o nie! Po prostu docenić się za to co się zrobiło..

Nie musimy też mieć takich wyników.. a można się też pochwalić za pyszną kawę o poranku ;-) Podobno dziś dzień wiosny? Więc wiosennej kawy Wam życzę! i... pochwalcie siebie za nią potem oczywiście ;-) ☕🌸🌼🌻🥀🌷

Wyróżnienie

Dziś wieczorem na Turnieju jednego wiersza deklamuję mój wiersz, który jest najodważniejszym wierszem w moim całym życiu...
19/03/2026

Dziś wieczorem na Turnieju jednego wiersza deklamuję mój wiersz, który jest najodważniejszym wierszem w moim całym życiu. Nie wierszem, który napisałam w mojej całej historii życiowej (czyli ostatni miesiąc, bo nigdy wcześniej nie pisałam) ale tym, który odczytam publicznie. W nim opowiem Wam o programie Must be the music w którym wystąpiłam (bez szczegółów bo mam kontrakty) i w którym niebawem się pojawię w telewizji w pewien piątek w tym miesiącu.. Dużo emocji.. dużo wrażeń.. dużo się dzieje (sami widzicie) nie ma przypadków. Jestem z siebie dumna przez drogę jaką przeszłam. Teraz czas na zdjęcie maski, która… pojawi się dziś na Turnieju. To czas odwagi, czas działania i czas pokazania – kim jestem i na co mnie stać. Trzymajcie kciuki! Do zobaczenia! ☀️

Dziękuję Jarosław Kula za ogrom wsparcia.. wszystkim moim przyjaciołom. Anna Maria Elwira Gawron i również Mariusz Borowik i ... oczywiście mojej kochanej Rodzinie.. Bez Was byłoby trudno.. jestem już gotowa! 🫶☀️💃

Wyróżnienie

18/03/2026

Dzieje się! Tworzymy nowy bardzo ważny projekt z Jarosław Kula i uciekliśmy z miasta tworzyć coś nowego - noo. Kluczowe spotkania... Trzymajcie kciuki za pomyślny przebieg. Galeria czynna od wtorku od 14:00-18:00 zapraszamy ☀️☀️☀️

Dwie prestiżowe aukcje sztuki i moje dwa obrazy do wylicytowania:Obraz "W strugach deszczu" można już wylicytować na auk...
17/03/2026

Dwie prestiżowe aukcje sztuki i moje dwa obrazy do wylicytowania:
Obraz "W strugach deszczu" można już wylicytować na aukcji i internetowo zdalnie i na żywo 🙂 teraz lub jutro (18 marca) na finale aukcji o godzinie 19:00 w Sopockim Domu Aukcyjnym: SDA Bydgoszcz - Dom Aukcyjny (do niego dołączony wiersz 🙂 )
https://onebid.pl/.../malarstwo-wspolczesne-marta.../3312853
a w największym Domu Aukcyjnym w Polsce DESA Unicum trwa aukcja Marzeń - charytatywna.. warto wziąć udział na szczytny cel - byłam na wernisażu prac z Warszawie miesiąc temu z Jarosław Kula i odczytałam tam swój wiersz, który jest integralną częścią dzieła. Są już pierwsze oferty! 🙂 Aukcja również jutro - i o godzinie 15:00

https://onebid.pl/pl/malarstwo-wspolczesne-marta-dunal-ur-1989-czestochowa-w-strugach-zlotego-deszczu-2026/3312853

a w największym Domu Aukcyjnym w Polsce DESA Unicum trwa aukcja Marzeń - charytatywna.. warto wziąć udział na szczytny cel - byłam na wernisażu prac z Warszawie miesiąc temu z Jarosław Kula i odczytałam tam swój wiersz, który jest integralną częścią dzieła. Są już pierwsze oferty! 🙂 Aukcja również jutro - i o godzinie 15:00

https://bid.desa.pl/lots/view/1-C588BU/marta-dunal-1989-pofrun-w-chmurach-2026

A teraz... czekam na wynik końcowy 🙂
Zapraszam!


DESA Unicum, SDA Bydgoszcz - Dom Aukcyjny

akryl/płótno, 80 x 80 cm, sygnowany l.d.: 'Marta Dunal', sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"Pofrunąć w | chmurach" | 2026 | Marta Dunal'Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, specjalizuje się w malarstwie abstrakcyjnym. Artystka opisuje swój proces twórczy jako stan jako k...

"W stronę słońca" 100x70cmobraz wstępnie zarezerwowany - mogę namalować w tym stylu podobny w wymiarach i kolorystyce ja...
16/03/2026

"W stronę słońca" 100x70cm
obraz wstępnie zarezerwowany - mogę namalować w tym stylu podobny w wymiarach i kolorystyce jaką chcecie (no ale Słońce musi być jasne i złote ;-) )Galaktyki i Słońce na moim radarze ostatnio. :-)

Teraz maluję galaktykę kolejną. Zatem.. obserwujcie profil i chodźcie do galerii. Od wtorku obraz w tym stylu nowy na ścianie.

od 14:00- 18:00 Galeria IMPERIUM otwarta :-)

Do zobaczenia na herbatce!

14/03/2026

Wiosna przyszła!!! 🌷🌷🌷

W Galerii która jeszcze tu jest trwają nieziemskie warsztaty ☺️☺️☺️

Dziś dwie sesje indywidualne z dwiema wyjątkowymi dziewczynami.

Zobaczcie efekty!

Zapraszam do zapisów.

Indywidualnie - 200zl
W grupie kameralnej do 3 osób - 150zl
2h zajęć

Materiały (małe podobrazie, pędzle, szpachle, farby, fartuch + kawa, herbata, widać) w cenie

I duuuuzo dobrej zabawy i pozytywnej energii ☺️☺️☺️☀️ i... Łagodnych dźwięków w tle ☺️

Czas do wyboru od 10-13:30 od wtorku do piątku lub soboty ☺️ Piszcie do mnie!

Do zobaczenia! ☀️☀️☀️🌷🫶
Wyróżnienie

Wiosna przyszła (tak tak, to prawda - spójrzcie za okno :)) a wraz z nią sprzedaż tych trzech całkiem sporych obrazów ja...
11/03/2026

Wiosna przyszła (tak tak, to prawda - spójrzcie za okno :)) a wraz z nią sprzedaż tych trzech całkiem sporych obrazów jako tryptyk. Wyleciały już z Galerii ale.. pytacie o kolejne Galaktyki więc już Was uspokajam ☺️ tak, tak.. maluję kolejne! Na dniach efekty 😊 zapraszamy do Imperium po nowość 😉 ale jaka? Słodka tajemnica. Do zobaczenia!

Wyróżnienie

"Światła miast" namalowane akrylem na płótnie o wymiarach 70/100cm. Obraz mieni się "gwiazdami" dodany specjalistyczny b...
10/03/2026

"Światła miast" namalowane akrylem na płótnie o wymiarach 70/100cm. Obraz mieni się "gwiazdami" dodany specjalistyczny brokat i płatki złota ✨

Na razie dostępny
Zapraszam po szczegóły na priv ☺️

Można zobaczyć i kupić w Imperium światła lub na odległość - wysyłka na terenie Polski i Świata 🌍
Miłego świetlistego dnia! ☀️

Wyróżnienie

Adres

Aleja Najświętszej Maryi Panny 34
Czestochowa
42-202

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Imperium światła - Marta Dunal & Jarek Kula umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria