10/07/2025
18 Czerwca bieżącego roku otwarto wystawę w pawilonie wytawowym w Parku im. Staszica. Muzeum Częstochowskie świętuje swoje 120-lecie. Jednym z elementów obchodów jubileuszu jest wystawa „W zdrowym ciele… czas na kulturę. Muzeum Higieniczne 1905 – Muzeum Częstochowskie 2025”.
Przez całe wakacje w Pawilonie Wystawowym w Parku im. Staszica można podziwiać m.in. eksponaty pochodzące z naszego Muzeum. To oczywiście tylko część liczącej ok. 18 tys. artefaktów kolekcji, którą w ciągu kilkunastu lat stworzyłem.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin wystawy.