09/06/2026
Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie obchodzi 100 lat istnienia. Inauguracja obchodów jubileuszowych z udziałem przedstawicieli miasta, kuratorium, absolwentów szkoły, uczniów, nauczycieli oraz przyjaciół placówki odbyła się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Przez lata szkoła przeszła wiele zmian i przeobrażeń, ale zawsze pozostawała wierna swoim wartościom edukacji, rozwojowi i wychowaniu w duchu patriotyzmu. Jubileusz to dla nas wyjątkowy czas, pełen wspomnień, wzruszeń i dumy z naszej historii - podkreślali pedagodzy i dyrektor placówki Ewa Dworzańska.