14/05/2026
Dzisiaj był szczególny dzień w Muzeum Wsi Polskiej „Kopiszkowo”. 🥰
Po uroczystej Mszy Świętej w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Nowej Cerkwi, celebrowanej przez kapłanów wyświęconych 17 maja 1986 roku pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa dr. Wiesława Szlachetki, mieliśmy zaszczyt gościć uczestników tego wyjątkowego spotkania w naszym Muzeum Wsi Polskiej - "Kopiszkowo"
Pan Krzysztof oprowadzał gości, opowiadając o cennych zbiorach oraz historii i przeznaczeniu dawnych zabudowań. Zwiedzano m.in. wnętrza kaszubskiego domu, zabytkową kuźnię, budynki gospodarcze, dawny warsztat stolarski z wciąż działającą piłą z XVII wieku i fragment parku z ręcznie wykonanymii kapliczkami.
Na zakończenie na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panią Ulkę — tradycyjne domowe pączki, które dopełniły atmosferę serdeczności I domowego ciepła.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.❤️
Takie chwile pozostają w naszej pamięci na długo. ❤️