01/06/2025
Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Święto w Polsce, po raz pierwszy, zorganizowano w 1950 roku w dniu 1 czerwca. Przyczynkiem była akcją zbierania podpisów pod Apelem sztokholmskim, tj. deklaracji wzywającej narody świata do przeprowadzenia plebiscytu w sprawie zakazu produkcji broni atomowej.
Tyle historii...a wy jak wspominacie ten dzień? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach😉
Wszystkim dzieciom, małym i dużym, życzmy wszystkiego najlepszego, dużo uśmiechu i dobrej zabawy przez cały rok❤️
Zdjęcia wykonane przez Arkadiusza Chlebcewicza, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pani Walentyny Chlebcewicz-Szuby, z archiwum rodzinnego.