15/05/2026
Jeśli masz ochotę porozmawiać o sztuce, poznać nowe osoby i spędzić trochę czasu w spokojnej, otwartej atmosferze — spotkajmy się na wydarzeniu „Mówimy o sztuce po polsku”.
Raz w miesiącu w kameralnym, kilkuosobowym gronie wspólnie odkrywamy sztukę, rozmawiamy i wzajemnie się inspirujemy — bez pośpiechu i ocen. Choć cykl powstał z myślą o osobach, dla których język polski nie jest językiem ojczystym, nasze spotkania są otwarte dla wszystkich — niezależnie od wieku, pochodzenia i języka. Masz ochotę do nas dołączyć w niedzielę 24 maja? Zapisz się (link w komentarzu).
„Mówimy o sztuce po polsku” to program łączący terapeutyczny format wsparcia, klub językowy i oprowadzania po wystawach – wszystko po to, by inspirować, wspierać i rozwijać pasję do sztuki. Nie trzeba perfekcyjnie mówić po polsku ani posiadać specjalistycznej wiedzy o sztuce. Najważniejsza jest otwartość i chęć bycia razem tu i teraz.
Spotkanie poprowadzą Yulia Kostereva i Olena Pruszyńska. Do serdecznego zobaczenia!
📅 24.05.2026 (niedziela), godz. 12:00
🔎 Galeria Arsenał w Białymstoku
🗺️ ul. A. Mickiewicza 2
📌 wstęp wolny
Fot. Tytus Szabelski-Różniak