13/06/2026
I to już koniec dobrego !!
4. Krasomówcza Miska i festiwal jadła i napitku skończyło się.
Ucichły gwar, muzyka, rozpłynął się zapachy.
Sztuka oracji nagrodzony. Jury pod przewodnictwem Mirosław Kaźmiyrz Binkowski Piotr Majewski ( głeboki ukłon i podziękowania Panowie za ofiarność i zaangażowanie) i Kasia Kejti Rodziewicz nagrodziło Krasomówczymi Miskami tegorocznych zwycięzców:
1. miejsce Patrycja Szablewska za opowieść o "Babci Tubiszowej i lantrotach",
2. miejsce Janina Kleszczewska za "Historię zupy",
3. miejsce Barbara Nawrocka za "Lumbago".
Po uczcie słownej przyszła pora na festiwal smaku. Deski Smaku, czyli uczta bitwa, kulinarna, rozegrała się głosami publiczności festiwalowej w następujący sposób:
1. miejsce za "Zalewajkę",
2. miejsce za "Chleb z leberką",
3. Barbara Nawrocka za "Zupę lumbago".
Festiwal miał także oprawę muzyczną. Z koncertem w ludowym repertuarze zaprezentował się dziecięcy zespół Stowarzyszenie Ziemia Pałucka .
Dziękujemy wszystkim Wykonawcom, licznej Publiczności (kart do głosowania ubyło w liczbie 90 sztuk) za stworzenie wyjątkowej atmosfery i zaangażowanie.
Krasomówcza Miska mogła zrealizować się dzięki Patronom wydarzenia Elżbieta Piniewska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która ufundowała Deski Smaku i Łukasz Kwiatkowski Burmistrz Żnina, dzięki któremu Krasomówcze Miski autorstwa Adriana Witucka, mogły trafić do oratorów.
Nic nie dzieje się samo. Potrzebne są też wspierające ręce do roboty drugiego planu. Dziękujemy Grupie Inicjatywnej z Sielca i ofiarnym czlonkom Koło Gospodyń Sielskich - KGW w Sielcu
Dobrze, że dopisała pogoda, bo wszystko wskazywało na jej załamanie. Widocznie przyroda uznała, że nie będzie mieszać w garnku atmosferycznych, skoro tyle smaków skupiła się w przydwirskim parku Dworu Marzeń.
Będzie trochę festiwalowego spamu, ale tak ciut, ciut. Do smaku.