Po studiach na UG w Gdańsku i WSP w Słupsku została nauczycielką. Od 1982 mieszka na Śląsku. zaczęła uczyć się rysunku i akwareli samodzielnie. Od 09.2011 do 06.2015 - członkini Grupy Twórczej ATELiER pod kierunkiem p. Ewy Rotter - Płóciennikowej w Żorach. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice oleju, pastelu, akrylu i akwareli. Szczególnie upodobała sobie pejzaż i martwą naturę oraz od 2018 r. p
ortrety. Brała udział w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Zajmuje się również muzyką, poezją i haftem artystycznym. Od 05.2015 mieszka i tworzy w Katowicach. Od 10.2019 r. do 05.2020 r. należała do grupy malarskiej „Filar” w MDK „Dąb” ul. Krzyżowa 1 w Katowicach. PLENERY:
1) 2011 r. – 2-dniowy letni Międzynarodowy Plener Malarski w Kopalni Soli w Wieliczce.
2) 2012 r. – 10 - dniowy letni Międzynarodowy Plener Malarsko - Graficzny w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach.
3) 2013 r. - 10 - dniowy letni Plener Międzynarodowy Malarski w Żorach.
4) 2014r. - 10 - dniowy letni Międzynarodowy Plener Malarski w Domu Kultury w Żorach.
5) 09.2015r. - 12 - dniowy Międzynarodowy Plener Rzeźbiarsko - Malarski pt. „Uroki Gór Sowich” w Rzeczce, woj. dolnośląskie.
6) 25.01 - 05.02.2016r. - 12 - dniowy Plener Malarski Fundacji „Malarze Uśmiechu” na rzecz chorych dzieci w Rzeczce k. Wałbrzycha.
7) 03.08 - 13.08.2016 - Plener Malarski pt. „Sztuka i My” w Kwasowie k. Sławna - Grupa Artystyczna „ZA”.
8) 24.04 - 05.05.2017 - Międzynarodowy Plener Malarski Stowarzyszenia „Silesia Tak Art” w Mielnie-Unieściu pt. „Wiosna w Mielnie”.
9) 29.04 - 09.05.2018 r. - VI Międzynarodowy Plener Plastyczny „Silesia Tak Art” w Mielnie-Unieściu pt. „Radość tworzenia”.
10) 25.08 - 02.09.2018 r. - Ogólnopolski Plener Plastyczny w Kazimierzu Dolnym pt. „Na szlaku renesansu”.
11) 31.08 - 08.09.2019 r. - Ogólnopolski Plener Plastyczny w Soczewce k. Płocka pt. „ Letnie impresje nad Wisłą”.
12) 28.08 - 05.09.2021 r. - Ogólnopolski Plener Plastyczny w Ustroniu pt. „Beskidzkie klimaty”. WYSTAWY ZBIOROWE:
1) 2012 r. – Wystawa w Karvinie w Czechach.
2) 2012 r. – Międzynarodowa Wystawa Poplenerowa w Galerii – Kinie na Starówce w Żorach.
3) 2013 r. – Międzynarodowa Mokra Wystawa Poplenerowa na Rynku w Żorach.
4) 2013 r. – Wystawa w Galerii Szybu Wilsona w Katowicach - Nikiszowcu.
5) 2013 r. – Międzynarodowa Wystawa Poplenerowa w Galerii – Kinie w Żorach.
6) 2014 r. – Wystawa w Mezökővesd na Węgrzech.
7) 20.06.2015 - Wystawa na Festynie Letnim w Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach
8) 27.02 - 30.02.2015 - Dom Kultury w Woszczycach, wystawa grup z Pawłowic, Jankowic i Żor.
9) 03.08 - 02.09.2015 - Finisaż - wystawa w Centrum Organizacji Kultury „Perełka” w Gliwicach, reprezentacja Grupy Twórczej ATELiER z Żor.
10) 12.2019 r. - Wystawa grupy malarskiej „Filar” w MDK „Dąb” ul. Krzyżówa 1 w Katowicach z okazji Święta Barbórki. WYSTAWY INDYWIDUALNE:
1) 09.06 - 17.07.2014 - Wernisaż i wystawa prac w Domu Kultury w Żorach.
2) 07.11 - 10.12.2015 - Wystawa w kawiarni „Malowana Kawa” w Żorach.
3) 06.05 - 03.06.2016 - Wernisaż i wystawa w Bibliotece Miejskiej Nr 32 ul. Grzyśki 19a Katowice - Ligota „Zatrzymać piękno na dłużej”.
4) 05.09 - 30.09.2016 - Wernisaż i wystawa w Miejskiej Bibliotece Nr 30 ul. Rybnicka 11, Katowice - Śródmieście pt. „Igłą i pędzlem kolorami tęczy malowane” - obrazy i hafty.
5) 12.05 - 12.06.2017 - Wernisaż i wystawa w Katowicach - MDK Bogucicie, ul. Markiefki 44a, pt. „Chwile nastrojów”.
6) 05.02 - 05.03.2019 r. - Wernisaż i wystawa w Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach ul. Młyńska 5 pt. „Bliżej Natury. Pędzlem malowane”