21/02/2026
Први дан Сајма туризма прошао је у знаку једног посебног путовања — путовања кроз ћирилицу, али на савремен начин. ✨
На нашем штанду Музеја ћирилице можете да доживите дигиталну поставку која спаја традицију и технологију: интерактивне садржаје, дигитални наратив и искуство које се памти.
👓 ВР наочаре вас враћају у време рачанских преписивача — можете „ући“ у њихов свет и осетити како је изгледао живот уз перо, тишину и стрпљење слова.
📲 На интерактивној табли нећете само гледати, већ ћете истраживати, бирати, „листати“, исписивати и откривати слова — јер се знање најбоље усваја кад га проживимо.
🎯 Ово је посебно драгоцено за децу и младе: кроз визуелни приступ и елементе игре, ћирилица постаје блиска, занимљива и жива.
А оно најважније — дигитални садржаји не замењују музејску поставку, већ је надограђују, чувају оригинале и показују да ћирилица живи и у дигиталном добу.
Свратите до нашег штанда на Сајму туризма и испробајте — историја никад није била овако интерактивна. 🖋️💙
#музејћирилице #ћирилица #култура #бајинабашта #српскијезик