Za jej pomocą będę starał się popularyzować, a często przywracać pamięć o lasach i ludziach, którzy je tworzyli oraz kształtowali na przestrzeni setek lat. Zawodowo jestem leśnikiem, związanym z Nadleśnictwem Zielona Góra, gdzie pracuję. Staram się też działać w celu zachowania pamięci o leśnikach, którzy działali po zakończeniu wojny na terenach obecnych województw dolnośląskiego, lubuskiego i za
chodniopomorskiego - pracowali na swoistym dzikim zachodzie i tutaj tworzyli polską administrację. Prywatnie od kilku lat kolekcjonuję rzeczy związane z leśnictwem oraz pamiątki po ludziach lasu, starając ocalić się od zapomnienia. Osobiście, uważałbym za wielką klęskę, gdyby mój zbiór leżał po "szufladach", dlatego działam, by powstała z tej kolekcji Muzealna Izba Leśna, która w sposób stały i stacjonarny mogłaby opowiadać setki historii. Każda broszura, narzędzie, wspomnienie to uratowany element leśnej historycznej układanki. Każde zdjęcie, kartka papieru, dawne narzędzia - wszystko ma w sobie ślady i wspomnienia dawnej pracy i życia. Jednocześnie każdy zapamiętuje troszeczkę inaczej te same wydarzenia, a to daje miejsce na tysiące opowieści. Na przywrócenie pamięci i ocalenie od zapomnienia. Każdy przedmiot, wspomnienia, które do mnie trafiają - są po to, by ocaleć i opowiadać swoją historię innym. W szczególności tym, którzy będą pytać: "Jak to wtedy było?". Emocjonalnie i sentymentalnie jestem związany z Kresami Południowo-Wschodnimi i te elementy leśnej historii również staram się podkreślać i pokazywać zainteresowanym. Bardzo chętnie organizuję mobilne wystawy podczas różnych przedsięwzięć, gdzie na żywo przedstawiam liczne leśne eksponaty, które również opowiadają historię danych czasów i samych ich uczestników. Jeżeli posiadają Państwo przedmioty związane z leśnictwem - cechówki, klupy, numeratory, kroczki, narzędzia do żywicowania, dokumenty, zdjęcia, mundury, czapki, a przede wszystkim wspomnienia o pracy w lesie - bardzo prosiłbym o kontakt! Jeśli nie mają Państwo pomysłu co zrobić z przedmiotami związanymi z leśnictwem, pamiątkami po członkach rodzin, którzy byli ludźmi lasu... . Chętnie dam im nowy dom, ocalę od zapomnienia. Stworzą razem wspaniałą opowieść z innymi przedmiotami. Wszystko dla pamięci pracy wszystkich ludzi lasu.