Falubazowa kolekcja

Falubazowa kolekcja Zielonogórskie plastrony, kevlary i nie tylko... Największa tego typu prywatna kolekcja na świecie!!!

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odwiedzenie stoiska Falubazowa kolekcja na Xmas Party 2 dla Laur-Retka    Dla ty...
24/12/2025

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i odwiedzenie stoiska Falubazowa kolekcja na Xmas Party 2 dla Laur-Retka
Dla tych, którzy nie mogli być obecni, poniżej kilka fotek z tego wydarzenia.
A dla wszystkich życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego Nowym Roku! 🎄🎅🏻🥂🍾

foto:
falubaz.com
Mariusz Kapała / Naszemiasto.pl
Przemek Cukiernik
🚩Zapraszam do odwiedzenia i polubienia mojej strony Falubazowa kolekcja

❗❗❗UWAGA ❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Kilka fotek Falubazowa kolekcja z piątkowej gali Falubaz Zielona Góra podsumowującej sezon 2025 w Regionalne Centrum Ani...
24/11/2025

Kilka fotek Falubazowa kolekcja z piątkowej gali Falubaz Zielona Góra podsumowującej sezon 2025 w Regionalne Centrum Animacji Kultury. Koniec sezonu 2025 to także koniec bogatej kariery żużlowej Jarek Hampel - Oficjalna Strona, dlatego podczas gali dla sponsorów można było zobaczyć kevlary Jarka z czasów jego startów w Falubazie Zielona Góra w sezonach 2013–2017 oraz 2024–2025. Zaprezentowany został także retro motocykl z początku lat 90-tych w barwach KS Morawski SPEEDWAY TEAM Zielona Góra.

foto za falubaz.com - DB Team DariuszBiczynski.pl - fotografia kreatywna
Natalia Wojcieszak DBteam
oraz Przemek Cukiernik - Falubazowa kolekcja

🚩Zapraszam do obserwowania i polubienia mojego profilu Falubazowa kolekcja

Legendarny i oryginalny motocykl żużlowy z początku lat 90-tych ze stojącym silnikiem GM SR. Na takich maszynach żużlowc...
15/11/2025

Legendarny i oryginalny motocykl żużlowy z początku lat 90-tych ze stojącym silnikiem GM SR. Na takich maszynach żużlowcy KS Morawski SPEEDWAY TEAM w 1991 roku zdobywali tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Motocykl zdobią oryginalne osłonki na filtr i kierownicę z 1991 roku w których startował Andrzej Huszcza.
Motocykl jest na chodzie i w pełni sprawny, a trafił do mojej kolekcji dzięki wspaniałemu Panu Mrówie z „MOTO MRÓWA GARAGE” za co serdecznie raz jeszcze dziękuję.💪

🚩Zapraszam do obserwowania i polubienia mojego profilu Falubazowa kolekcja
❗❗❗UWAGA❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Plastron treningowy STELMET FALUBAZ Zielona Góra z sezonu 2025.Plastrony były używane podczas przedsezonowych treningów ...
12/10/2025

Plastron treningowy STELMET FALUBAZ Zielona Góra z sezonu 2025.
Plastrony były używane podczas przedsezonowych treningów i sparingów. Oficjalnych plastronów dla klubu zostało wykonanych 15 sztuk, a wykonała je tradycyjnie firma WK Products z Gniezna. Plastrony treningowe po raz pierwszy nie nawiązywały swoim wzorem kolorystycznie do kevlarów klubowych w których występowali zawodnicy w rozgrywkach ligowych.
Plastron, który znajduje się w mojej kolekcji był używany tylko i wyłącznie przez Jarek Hampel - Oficjalna Strona podczas sparingów z drużynami z Torunia, Leszna i Rybnika.
foto:
Foto Forysiak

🚩Zapraszam do obserwowania i polubienia mojego profilu Falubazowa kolekcja

❗❗❗UWAGA❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

W dniu 5 września 2025 roku, po 27 latach startów na żużlowych torach, Jarosław HAMPEL ogłosił zakończenie swojej żużlow...
06/09/2025

W dniu 5 września 2025 roku, po 27 latach startów na żużlowych torach, Jarosław HAMPEL ogłosił zakończenie swojej żużlowej kariery.
W Zielonej Górze spędził razem 7 sezonów, a w mojej Falubazowa kolekcja znajduje się aż 5 kevlarów Jarka z czasów jego startów w Falubaz Zielona Góra.
Oczywiście każdy kevlar jest wyjątkowy i ma swoją osobną historię, ale najważniejszy z nich wszystkich jest dla mnie ten w biało – czerwonych barwach, w którym Jarek startował w sezonie 2013 w cyklu FIM Speedway Grand Prix i zdobył w nim srebrny medal INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA.
Warto tutaj wspomnieć, że Jarek jest perfekcjonistą w każdym calu i miało to także odbicie w jego kevlarach. Pomimo pojawienia nie na rynku techniki nadruku na kevlarze reklam i innych elementów, to u Jarka zawsze wszystko musiało być wyszywane, przez co jego kevlary prezentowały się wyjątkowo i wyróżniały na tle innych.
Przy tej okazji bardzo dziękuję Jarek Hampel - Oficjalna Strona a także Michałowi Przybylskiemu za to, że kevlary te trafiły do mojej Falubazowa kolekcja.

🚩Zapraszam do polubienia mojej strony Falubazowa kolekcja.

❗❗❗UWAGA❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Kevlar klubowy Nicki PEDERSENA z sezonu 2019.  Był to czwarty sezon w barwach zielonogórskiego klubu dla 3-krotnego indy...
05/09/2025

Kevlar klubowy Nicki PEDERSENA z sezonu 2019.
Był to czwarty sezon w barwach zielonogórskiego klubu dla 3-krotnego indywidualnego mistrza świata na żużlu (wcześniej reprezentował zielonogórski klub w sezonie 2002 oraz 2004-2005). Niestety sezon zakończony przedwcześnie przez kontuzję odniesioną już w pierwszym swoim starcie podczas ostatniego meczu rundy zasadniczej 25 sierpnia 2019r. w Toruniu.
Nicki PEDERSEN pod względem średniej biegopunkotowej w sezonie 2019 był drugim zawodnikiem STELMET FALUBAZ Zielona Góra i dwunastym zawodnikiem Speedway Ekstraliga.
W 14 meczach wystartował w 62 biegach zdobywając 121 pkt. + 5 bonusów, co dało mu średnią biegową 2,032 i średnią meczową 9,31.
STELMET Falubaz Zielona Góra – 2019 zajął 4 miejsce w rozgrywkach DMP.
Nicki Pedersen złożył swój podpis na kevlarze przed meczem STELMET Falubaz Zielona Góra - Innpro ROW Rybnik w dniu 29 sierpnia 2025r.
W latach 2020 – 2023 kevlar Nicki Pedersen z Falubazowa kolekcja można było oglądać w kąciku żużlowym na ekspozycji w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

foto:
Foto Forysiak
Darek Biczyński
wojta-foto.cz
Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

🚩Zapraszam do obserwowania i polubienia mojego profilu Falubazowa kolekcja

❗❗❗UWAGA❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Kevlar klubowy Jarosława HAMPELA z sezonu 2017. Do kevlaru doczepiony jest numer 9, z którym Jarek Hampel - Oficjalna St...
12/07/2025

Kevlar klubowy Jarosława HAMPELA z sezonu 2017.
Do kevlaru doczepiony jest numer 9, z którym Jarek Hampel - Oficjalna Strona często startował w sezonie 2017. Z tym numerem wystąpił także 11 października 2017r. w meczu o brązowy medal DMP ze Stalą Gorzów, który był jego ostatnim meczem w barwach drużyny z Zielonej Góry w której spędził 5 sezonów.
Kevlar uszyła firma Maliniak Speedway Akcesory z Leszna i jest on w dużej części wyszywany, co charakteryzowało kevlary używane przez Jarosława HAMPELA.
Jarek Hampel - Oficjalna Strona w sezonie 2017 był drugim zawodnikiem EKANTOR.PL Falubaz Zielona Góra i 5 zawodnikiem Speedway Ekstraliga. W 18 meczach wystartował w 87 biegach zdobywając 180 pkt. + 10 bonusów, co dało mu średnią biegową 2,069.
EKANTOR.PL Falubaz Zielona Góra w sezonie 2017 zajął 4 miejsce w rozgrywkach DMP.
Jarek Hampel - Oficjalna Strona złożył swój podpis na kevlarze po treningu w Zielonej Górze w dniu 20 czerwca 2025r.
foto:
Foto Forysiak

🚩Zapraszam do polubienia mojej strony Falubazowa kolekcja
❗❗❗UWAGA ❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Plastron treningowy Novy Hotel FALUBAZ Zielona Góra z sezonu 2024.Plastrony były używane podczas przedsezonowych trening...
21/06/2025

Plastron treningowy Novy Hotel FALUBAZ Zielona Góra z sezonu 2024.
Plastrony były używane podczas przedsezonowych treningów i sparingów. Po tym okresie część plastronów została przekazana do zabezpieczenia treningów i zawodów młodych żużlowców z Falubaz Junior.
Oficjalnych plastronów dla klubu zostało wykonanych 15 sztuk, a wykonała je tradycyjnie firma WK Products z Gniezna. Wzór plastronów był odpowiednikiem kevlarów w których występowali zawodnicy w rozgrywkach ligowych.
Plastron, który znajduje się w mojej kolekcji był używany tylko i wyłącznie przez Jarek Hampel - Oficjalna Strona podczas sparingów z drużynami z Torunia i Ostrowa oraz podczas treningów na torze w Zielonej Górze.
🚩Zapraszam do polubienia mojej strony Falubaz speedway kolekcja
❗❗❗UWAGA ❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Zestaw numerów do kevlarów Piotra PROTASIEWICZA z sezonów 2011 - 2012Nieodłącznym elementem kevlarów i plastronów żużlow...
18/05/2025

Zestaw numerów do kevlarów Piotra PROTASIEWICZA z sezonów 2011 - 2012
Nieodłącznym elementem kevlarów i plastronów żużlowych są numery. W dawnych czasach numery były naszywane na plastrony, dlatego kluby musiały posiadać w swoich zasobach ponad 20 plastronów licząc te oznaczone jako R1 – R4. Na początku lat 90-tych pojawiły się numery przyczepiane na rzepy lub napy. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczyło, by w klubie był komplet zaledwie 8-10 plastronów. W Zielonej Górze po raz pierwszy plastrony z wymiennymi numerami pojawiły się w 1991 roku za sprawą prezesa Zbigniewa MORAWSKIEGO.
Prezentowany zestaw numerów z mojej kolekcji należał do Piotra PROTASIEWICZA i używany był w sezonach 2011 – 2012. Komplet stanowią numer 1-18, które były mocowane na rzepy. Numery jak i same kevlary uszyte zostały przez firmę WK Products z Gniezna.
W złotym sezonie 2011 Piotr Protasiewicz Pepe Racing w rozgrywkach ligowych występował z numerami 5 i 13, a w sezonie 2012 były to numery: 1, 3, 5, 9, 11, 13.
Dzięki uprzejmości i cierpliwości Piotra, każdy numer opatrzony został jego autografem.

W zestawie brakuje numeru 6/9, 14 i 15. Jeśli ktoś posiada owe numery, proszę o kontakt.

🚩Zapraszam do polubienia i obserwowania mojej strony Falubazowa kolekcja
❗❗❗UWAGA ❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Plastron okolicznościowy z podpisania nowego kontraktu.Plastron Falubaz Zielona Góra wykonany na okoliczność ogłoszenia ...
05/04/2025

Plastron okolicznościowy z podpisania nowego kontraktu.
Plastron Falubaz Zielona Góra wykonany na okoliczność ogłoszenia podpisania kontraktu przez Jarosława Hampela na sezon 2025.
Dla każdego zawodnika podpisującego nowy kontrakt wykonany został okolicznościowy plastron z jego imieniem i nazwiskiem oraz rokiem do którego podpisał kontrakt. Ogółem wykonano 11 takich plastronów, które były wzorowane na plastronach treningowych i tych z rozgrywek U24. Każdy z plastronów został podpisany przez danego zawodnika i trafił na licytacje charytatywną w ramach akcji Falubazowe Mikołajki.

🚩Zapraszam do polubienia i obserwowania mojej strony Falubazowa kolekcja

❗❗❗UWAGA ❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Plastron FALUBAZ Zielona Góra z rozgrywek U-24 Ekstraliga z sezonu 2024. Plastrony były używane podczas rozgrywek U-24 E...
22/03/2025

Plastron FALUBAZ Zielona Góra z rozgrywek U-24 Ekstraliga z sezonu 2024.
Plastrony były używane podczas rozgrywek U-24 Ekstraliga przez zawodników, którzy nie posiadali klubowych kevlarów na sezon 2024. Oficjalnych plastronów dla klubu zostało wykonanych 8 sztuk, a wykonała je tradycyjnie firma WK Products z Gniezna. Plastrony zostały zrobione na wzór plastronów treningowych. Były jednak wykonane z bardziej wytrzymalszego materiału, a logo PGE zastąpiło logo U-24 EKSTRALIGA. W plastronie, który znajduje się w mojej kolekcji startował między innymi z Mitchell McDiarmid.
foto:
Foto Forysiak
Damian Grabski Fotografia
Wiosna - fotografia

🚩Zapraszam do polubienia i obserwowania mojej strony Falubazowa kolekcja
❗❗❗UWAGA ❗❗❗
Kolekcjonuję plastrony i kevlary z Zielonej Góry. Posiadam największą kolekcję tego typu pamiątek na świecie, jednak jest w niej nadal kilka braków. Jeśli posiadasz jakiś plastron lub kevlar z Zielonej Góry i chciałbyś mi pomóc w powiększeniu mojej kolekcji, bardzo proszę o kontakt. Z wielką chęcią przyjmę lub kupię brakujące plastrony/kevlary. Możliwa również wymiana.

Adres

Zielona Góra
65-140

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Falubazowa kolekcja umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Falubazowa kolekcja:

Udostępnij

Kategoria