Zaadaptowali oni witrynę dawno opuszczonego sklepu spożywczego przy ulicy Mickiewicza 16 w Tarnobrzegu na uliczną wystawę swoich obrazów. Od teraz osoby przechodzące obok tego miejsca nie będą widziały smutnych wnętrz dawnego sklepu, ale ich oczom ukaże się próbka malarskich umiejętności tego artystycznego triumwiratu. Wystawa nie ma stałego charakteru. Będzie się zmieniała na bieżąco, a wystawion
e obrazy będzie można kupić. Inicjatywa nie powstałaby gdyby nie wsparcie tarnobrzeskiego PSS SPOŁEM. Marta Lipowska - studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, dyplom w 2003 r. w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Marta Lipowska tworzy w technice olejnej. Inspiruje ją natura. Jej obrazy przedstawiają sceny z codziennego życia, ale najważniejsze są w nich światło i kolor. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w kraju i za granicą (Włochy, Niemcy, Słowacja, Belgia). Jest laureatką kilku nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa. znalazła się na liście najbardziej perspektywicznych polskich artystów do 35 roku życia "Kompas Młodej Sztuki". Prace w kolekcjach prywatnych m. w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Belgii, Czechach, Rosji, Norwegii, Irlandii, Hiszpanii i Japonii. Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100063522670119
Instagram https://www.instagram.com/martalipowska.art/
Strona https://martalipowska.com/
Grzegorz Wójcik urodził się w 1982 roku w Tarnobrzegu. W latach 2001-2006 studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Mieszka w Tarnobrzegu, od kilku lat zajmuje się malarstwem pejzażowym. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe m.in. w BWA Galerii Sanockiej. Otrzymał wyróżnienie honorowe na 25. Międzynarodowym Wschodnim Salonie Sztuki (Lublin, 2020 r.), wyróżnienie na VII Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro Art (Łódź, 2021 r.), II nagrodę na „Porównaniach 31”(Sandomierz, 2022 r.), IV nagrodę na „Porównaniach 32” (Sandomierz, 2023 r.), VI nagrodę na „Porównaniach 33” (Sandomierz, 2024 r.) – wystawie prezentującej dorobek artystyczny środowiska związanego z Ziemią Sandomierską. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w USA, Kanadzie, Francji, Austrii, Szkocji i Polsce. Facebook https://www.facebook.com/wojcik.gregor
Instagram https://www.instagram.com/gwojcik.art/
Strona https://www.gwojcik.art/
Krzysztof Miśkiewicz – urodzony w 1980 roku w Tarnobrzegu. Społecznik, animator kultury alternatywnej, a od niedawna artysta malarz. Jak sam o sobie mówi: „twórca czasów pandemii”, bo przygodę z malarstwem rozpoczął w marcu 2021 roku i pasja ta trwa po dziś dzień. W środowisku kulturalnym Tarnobrzega znany przede wszystkim z organizacji koncertów hardcore/punk, (przed pandemią w ramach działalności Stowarzyszenia M-Rock, w którym pełnił funkcję członka zarządu), obecnie zaś jako założyciel Kolektywu Kulturalnego What's That Noise, który zajmuje się organizacją wystaw i koncertów. Debiutował w grudniu 2022 roku wystawą w tarnobrzeskiej Wozowni. Jego prace malarskie wymykają się jednoznacznej kategorii. Mówi o sobie, że jest artystą jeszcze poszukującym swojego stylu, dlatego w jego twórczości możemy spotkać melancholijne i oniryczne pejzaże, abstrakcje, elementy glitch artu oraz sztuki ulicznej. Inspiruje go szeroko rozumiana popkultura, literatura, kino grozy, wczorajszy sen. Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100075821204767
Instagram https://www.instagram.com/miskiewicz_art/