Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego

Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego Stowarzyszenie, www.http://slewinski.e-sochaczew.pl budzenie świadomość i nasycanie kulturą małe miejscowości: wsie w szczególności.

Głównymi, statutowymi celami Towarzystwa jest:

krzewienie i upowszechnianie w sferze społecznej: malarstwa i historii Polski, zapomnianych polskich malarzy i ich życiorysów. Towarzystwo, działa na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych uzdolnionych plastycznie. prowadzenie, przedsięwzięć edukacyjnych, kulturalnych, o malarstwie polskim w szczególności pragnie podtrzymywać tradycję narodową. orga

nizowanie imprez społeczno-kulturalnych: Sochaczewskiego-Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, wydarzenia artystycznego „Kocham Polskę …” Władysław Ślewiński
Jej głównym zadaniem jest popularyzacja sztuki polskiej, niesienie pomocy młodym artystom, działalność wydawnicza, organizacja wystaw i konkursów. wspiera publikacje historyczne

Obecnie Towarzystwo ma 15 członków. Siedziba znajduje się w Witkowicach.

21/06/2026
Tort okolicznościowy ufundował Burmistrz Miasta Sochaczew Daniel Janiak. Zapraszamy na słodki poczęstunek po uroczystośc...
10/06/2026

Tort okolicznościowy ufundował Burmistrz Miasta Sochaczew Daniel Janiak. Zapraszamy na słodki poczęstunek po uroczystości w dniu 18.06.2026r. w sali głównej Kramnic Miejskich w Sochaczewie ul 1 Maja 21

Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego w Sochaczewie.W czwartek, 18 czerwca 2026 ...
09/06/2026

Gala Wręczenia Nagród Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego w Sochaczewie.

W czwartek, 18 czerwca 2026 roku, Sochaczew stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia o randze państwowej i patriotycznej. W historycznych murach Kramnic Miejskich odbędzie się uroczysta Gala Wręczenia Nagród im. Władysława Ślewińskiego, przyznawanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz innych partnerów i sponsorów wspierających to przedsięwzięcie.

Szczegóły organizacyjne

Data: 18 czerwca 2026 r.
Godzina rozpoczęcia: 11.00
Miejsce: Kramnice Miejskie – Sala Główna
Adres: ul. 1 Maja 21, 96-500 Sochaczew

O XV Wydarzeniu Artystycznym „Kocham Polskę... Władysław Ślewiński”

Tegoroczna uroczystość stanowi szczególny moment dla lokalnej społeczności oraz zaproszonych gości z całej Polski. Wydarzenie od lat łączy wartości patriotyczne, artystyczne i edukacyjne, promując dorobek wybitnego malarza Władysława Ślewińskiego oraz osoby zaangażowane w rozwój polskiej kultury.

Jak co roku, gala rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie zostanie zaprezentowany program muzyki patriotycznej w wykonaniu Młodzieżowego Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie pod dyrekcją prof. Iwony Niemyjskiej.

Centralnym punktem wydarzenia będzie uroczyste wręczenie Nagród im. Władysława Ślewińskiego od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pozostałych fundatorów i sponsorów nagród.

Po części oficjalnej przewidziano wspólną fotografię uczestników oraz słodki poczęstunek, który stworzy okazję do spotkań, rozmów i integracji zaproszonych gości.

Wybór Kramnic Miejskich : architektonicznej perły Sochaczewa i jednego z najważniejszych ośrodków życia kulturalnego miasta : nadaje wydarzeniu wyjątkowo podniosły i elegancki charakter. Reprezentacyjna sala główna obiektu zapewni godną oprawę dla tej prestiżowej uroczystości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XV Wydarzeniu Artystycznym „Kocham Polskę... Władysław Ślewiński”, które będzie nie tylko świętem kultury i patriotyzmu, ale również okazją do uhonorowania osób wnoszących szczególny wkład w rozwój polskiego dziedzictwa narodowego.

Jarosław Miaśkiewicz
Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego

ALFABETYCZNA LISTA LAUREATÓWXIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGOim. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGOpt.: „ KOCHAM POLSKĘ… WO...
19/05/2026

ALFABETYCZNA LISTA LAUREATÓW
XIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
im. WŁADYSŁAWA ŚLEWIŃSKIEGO
pt.: „ KOCHAM POLSKĘ… WOJSKO POLSKIE DAWNIEJ I DZIŚ ”
A.
1. Andrzejewska Julia, lat 14, ucz. kl. VIII Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie; instruktor: Jerzy Kopras
Ą.
B.
3. Banaszek Antoni, lat 12 ucz. kl.. V SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
4. Bajzert Weronika, lat 8, ucz. kl. II Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie;
instruktor: Jerzy Kopras
5. Boruta–Sałacińska Monika, mieszkanka Sochaczewa
6. Bodych Anna, lat 9, ucz. kl. III SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
C.
7. Chojnacki Mateusz, lat 13, ucz. kl. VII SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
8. Gabriela Ciastek, lat 9, ucz. kl. III SP im. Jana Pawła II w Baranowie;nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
9.Chodor Agata, lat 8, ucz. kl. II SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak
10. Chyziak Dominika, lat 9, ucz. kl. II SP im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach; nauczyciel: Magdalena Dąbrowska
Ć.
D.
11. Dybkowski Kacper, lat 9, ucz. kl. III SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
12. Darłowski Michał, lat 8, ucz. kl. II Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor : Maria Mrożek
13. Derda Barbara, mieszkanka Sochaczewa
E.
E.
F.
14. Florek Wojciech, lat 6 Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor : Maria Mrożek
15. Frączak Tymoteusz, lat 7, ucz. kl. I SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
16. Frączak Dorota, lat 11, ucz. kl. V SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
17. Felczak Izabela, lat 14, ucz. kl. VII SP Jakuba Kopacza w Nowej Suchej; nauczyciel: Urszula Gawłowska
G.
18. Guzewska Weronika, lat 14, ucz.kl. VIII SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak
19. Gieglis Natalia, lat14, ucz. kl. VII SP nr 3, im. Stanisława Staszica w Żyrardowie; nauczyciel: Elżbieta Lipska
20. Gębala Aleksander, lat 11, ucz. kl. V SP nr 3, im. Stanisława Staszica w Żyrardowie; nauczyciel : Elżbieta Lipska
H.
I.
J.
21. Jamka Arkadiusz, mieszkaniec Mostów
22. Zuzanna Jagiełło, lat 9, ucz. kl. III SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel - Kunc
K.
23. Kondor Daryna, lat 11, ucz. kl. V SP im. Jana Pawła II w Baranowie;nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
24. Keller- Hydzik, Martyna, lat 14, ucz.kl. VIII SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak
25. Kozłowska Aleksandra, lat 12, ucz.kl. V SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak
26. Kasowska Zofia, lat 10, ucz. kl. III Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu;instruktor : Maria Mrożek
L.
Ł.
27. Łyszkowski Szymon, lat 11, ucz. kl. V SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
M.
28. Mroszczak Bartosz, lat 16, ucz. kl. II Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor: Maria Mrożek
29. Malinowska Amelia, lat 11, ucz. kl. V SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak Makowska Zuzanna, lat 12, ucz.kl. V SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak
30. Myka Lena, lat 12, ucz. kl. VI SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel : Dorota Misiak
N.
N.
O.
Ó.
P.
31. Pydzik Julia, lat 13, ucz. kl. VII SP nr 3, im. Stanisława Staszica w Żyrardowie; nauczyciel : Elżbieta Lipska
32. Plewa Antonina, lat 10, ucz.kl. IV SP im. Jana Pawła II w Baranowie;nauczyciel: Małgorzata Rytel -Kunc
33. Pałka Oskar, lat 8, ucz. kl. II Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor: Maria Mrożek
34.Pałka Maciej, lat 9, ucz. kl. III Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor: Maria Mrożek
35. Pyra Elżbieta ,mieszkanka Łodzi
R.
36. Rafalska Hanna, lat 7, ucz. kl. I SP im. Jana Pawła II w Baranowie; nauczyciel: Małgorzata Rytel - Kunc
37. Rdest Alicja, lat 10, ucz. kl. IV SP nr 6 im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel: Dorota Misiak
S.
38. Stasik Łucja, mieszkanka: Ratułowa
39. Samol Zofia, lat 12, ucz. kl. IV Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie; instruktor: Jerzy Kopras
40. Samborska Korina, mieszkanka Leoncina
41. Smolarczyk Alicja, lat 14, ucz. kl. VII SP im. Jana Pawła w Paprotni; nauczyciel: Jolanta Kukawska
42. Sięka Krystyna, lat 9, ucz. kl. II Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor: Maria Mrożek
43. Szafraniec Lena, lat 10, ucz. kl. III Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor : Maria Mrożek
Ś.
44. Święcicka Hanna, lat 11, ucz. kl. IV SP nr 3, im. B. Krzywoustego w Sochaczewie; nauczyciel : Aldona Kłos-Gosik
T.
U.
W.
45. Wypych Aurelia, lat 14, ucz.kl. VII SP nr 6, im. Elizy Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel: Dorota Misiak
46. Wójcicka Krystyna, mieszkanka Byszewy
47. Wożniak Natalia, lat 14, ucz. kl. VIII Rydzyński Ośrodek Kultury; instruktor: Jerzy Kopras
48. Wojeńska Aurelia, lat 18, ucz. kl. IV Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu; instruktor: Maria Mrożek
49. Went Klara, lat 13, ucz. kl. VI SP nr 6 im. E. Orzeszkowej w Żyrardowie; nauczyciel: Dorota Misiak
Y.
Z.
Z.
50. Zając Kaja, lat 8, ucz. kl. II. Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie, instruktor: Jerzy Kopras
51. Zarzycka Krystyna, mieszkanka Łodzi
Ż. Pokaż mniej

Prezydent RP Karol Nawrocki Fundatorem Nagród im. Władysława Ślewińskiego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kocham ...
06/05/2026

Prezydent RP Karol Nawrocki Fundatorem Nagród im. Władysława Ślewińskiego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kocham Polskę”
Wielki finał prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego zyskał w tym roku wyjątkową rangę. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem: „Kocham Polskę... Wojsko Polskie Dawniej i Dziś”, została objęta szczególnym mecenatem. Fundatorem głównych nagród im. Władysława Ślewińskiego został Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki.
Międzypokoleniowy hołd dla polskiego oręża
Konkurs od lat łączy edukację historyczną z wrażliwością artystyczną, a tegoroczny temat: ewolucja polskiego munduru i tradycji oręża-przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Decyzja Prezydenta Karola Nawrockiego o ufundowaniu nagród podkreśla wagę pielęgnowania tożsamości narodowej oraz szacunku do Wojska Polskiego jako filaru naszej niepodległości.
Co istotne, tegoroczna edycja ma charakter prawdziwie międzypokoleniowy. Artyści biorący udział w konkursie udowadniają, że patriotyzm i pasja do historii nie znają barier wiekowy . Pięć kategorii wiekowych: Od przedszkolaka do dorosłego
Dzięki osobistemu zaangażowaniu Prezydenta, nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach , co pozwala na uhonorowanie talentu twórców na każdym etapie życia:
1. Dzieci w wieku przedszkolnym pierwsze artystyczne spotkania z barwami narodowymi. Od 5 lat
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych – dziecięca wizja bohaterstwa i żołnierskiego trudu. Od 7 lat do 10 lat. Dzieci młodsze.
3. Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych - skupienie na detalach historycznych i symbolice.
Uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych techniczna sprawność w ukazywaniu dziejów oręża. Dzieci starsze od 11 lat do 14 lat
4. Młodzież szkół ponadpodstawowych – dojrzałe, często symboliczne spojrzenie na etos służby. Młodzierz od 15 lat do 18 lat.
5. Osoby dorosłe-kategoria dla profesjonalistów i pasjonatów, których prace stanowią artystyczną syntezę historii i współczesności polskiego wojska. Dziedzictwo mistrza i duma narodowa
Patron konkursu, Władysław Ślewiński , wybitny malarz Młodej Polski. Jest symbolem artystycznej doskonałości. Połączenie jego nazwiska z tematyką wojskową i nagrodami od Prezydenta RP tworzy nową jakość w polskim życiu kulturalnym.
„Wspieranie twórczości, która łączy pokolenia wokół wspólnych wartości, jest kluczowe dla budowania nowoczesnego patriotyzmu. Poprzez sztukę: od najmłodszych lat aż po wiek dojrzały : oddajemy hołd tym, którzy strzegli i strzegą naszych granic”; podkreślają organizatorzy.
Uroczyste wręczenie Nagród im. Władysława Ślewińskiego ufundowanych przez : Prezydenta RP Karola Nawrockiego będzie nie tylko świętem sztuki, ale przede wszystkim manifestacją narodowej dumy i wdzięczności wobec żołnierzy Wojska Polskiego.

OGÓLNOPOLSKA NAGRODAim. Władysława ŚlewińskiegoPrestiżowe wyróżnienie w dziedzinie malarstwaNagroda przyznawana jest twó...
21/04/2026

OGÓLNOPOLSKA NAGRODA
im. Władysława Ślewińskiego
Prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie malarstwa
Nagroda przyznawana jest twórcom amatorom oraz profesjonalistom, których pasja i warsztat nawiązują do najwyższych standardów polskiej sztuki. Inicjatywa ta ma na celu promowanie talentów oraz pielęgnowanie pamięci o jednym z najwybitniejszych polskich malarzy: Władysławie Ślewińskim.
Historia i Tradycja
Pierwsza ceremonia wręczenia nagród odbyła się w czerwcu 2012 roku. Od tego czasu wyróżnienia przyznawane są corocznie przez profesjonalne Jury pod przewodnictwem prof. Ryszarda Sekuły z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Nagroda powstała z inicjatywy Jarosława Miaśkiewicza Artysty malarza, instruktora oraz Prezesa Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego.
Konkurs i Kategorie
Laureaci wyłaniani są spośród uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, objętego Patronatem Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Prace oceniane są w pięciu kategoriach wiekowych:
• I. Szkoły podstawowe - dzieci młodsze (klasy I–III)
• II. Szkoły podstawowe - dzieci starsze (klasy IV–VIII)
• III. Szkoły średnie - młodzież
• IV. Prace rodzinne
• V. Dorośli
Wydarzenie Artystyczne: „Kocham Polskę…” Władysław Ślewiński
Wydarzenie organizowane jest corocznie w czerwcu w Sochaczewie. W miesiącu urodzenia światowej sławy artysty i malarza Władysława Ślewińskiego. Podczas uroczystej gali odbywa się wręczenie Nagród im. Władysława Ślewińskiego dla laureatów konkursu z całej Polski.
Organizator:
Towarzystwo Miłośników Malarstwa
Władysława Ślewińskiego

Autorska Pracownia Plastyczna w Witkowicach „Kocham Polskę… z SERCEM” – miejsce sztuki, wychowania i wartościAutorska Pr...
13/04/2026

Autorska Pracownia Plastyczna w Witkowicach „Kocham Polskę… z SERCEM” – miejsce sztuki, wychowania i wartości

Autorska Pracownia Plastyczna w Witkowicach „Kocham Polskę… z SERCEM” to wyjątkowe miejsce na mapie lokalnej kultury, które łączy działalność artystyczną z wychowaniem młodego pokolenia w duchu wartości patriotycznych, społecznych i humanistycznych. Pracownia została uroczyście poświęcona w dniu 28 marca 2023 roku przez księdza Paweł Olszewski, co nadało temu miejscu szczególny wymiar duchowy i symboliczny.

Inicjatorem powstania pracowni był Jarosław Miaśkiewicz – Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego, artysta malarz oraz instruktor malarstwa, który od lat angażuje się w działalność społeczną i kulturalną na rzecz dzieci i młodzieży. Powstanie pracowni było odpowiedzią na potrzebę stworzenia przestrzeni, w której młodzi ludzie mogą rozwijać swoje talenty plastyczne, ale także kształtować postawy oparte na szacunku do historii, tradycji i drugiego człowieka.

Pracownia od początku swojego istnienia działa w duchu idei „Kocham Polskę… z SERCEM”, która stanowi nie tylko nazwę, ale przede wszystkim misję i przesłanie. W ramach zajęć uczestnicy poznają różnorodne techniki plastyczne, od rysunku i malarstwa, po formy eksperymentalne, ucząc się jednocześnie wrażliwości na piękno i głębszego rozumienia sztuki.

Szczególną rolę w działalności pracowni odgrywa edukacja patriotyczna. Tworzone przez dzieci i młodzież prace często odnoszą się do historii Polski, symboli narodowych oraz ważnych wydarzeń i postaci. Pracownia współpracuje z instytucjami kultury oraz organizuje konkursy plastyczne o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, promując twórczość młodych artystów.

Warto podkreślić, że działalność pracowni ma charakter społeczny i charytatywny. Wszystkie działania realizowane są z pasji i potrzeby serca, bez wynagrodzenia, co czyni tę inicjatywę jeszcze bardziej wyjątkową. To miejsce, w którym sztuka staje się narzędziem budowania wspólnoty, dialogu i wzajemnego zrozumienia.

Autorska Pracownia Plastyczna w Witkowicach to nie tylko przestrzeń twórcza, ale także miejsce spotkań, inspiracji i wychowania poprzez sztukę. Jej powstanie i rozwój są dowodem na to, że zaangażowanie jednostki może przynieść trwałe i wartościowe efekty dla całej społeczności.

Dziś pracownia stanowi ważny punkt na kulturalnej mapie regionu, a jej działalność jest świadectwem tego, że sztuka może być nie tylko formą ekspresji, ale również drogą do budowania tożsamości i wrażliwości młodego pokolenia.

Wielka Sobota. Błogosławieństwa Bożego w nadchodzących Świętach Wielkanocnych życzy : Jarosław Miaśkiewicz Prezes Towarz...
03/04/2026

Wielka Sobota. Błogosławieństwa Bożego w nadchodzących Świętach Wielkanocnych życzy : Jarosław Miaśkiewicz Prezes Towarzystwa Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego

Z dumą informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły – Julia Padzik  oraz Magdalena Kwiatkiewska – uświetniły  wydarzenie...
28/03/2026

Z dumą informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły – Julia Padzik oraz Magdalena Kwiatkiewska – uświetniły wydarzenie artystyczne, związane z rozdaniem nagród recytując wiersze o tematyce związanej z Bitwą nad Bzurą. Ich występ był niezwykle poruszający i spotkał się z dużym uznaniem publiczności.
Miło nam również poinformować, że czworo naszych uczniów Dominika Koc. Fabian Koc, Alicja Samson i Antonina Czubak , rozwijających swoje zdolności plastyczne w Pracowni Plastycznej w Witkowicach „Kocham Polskę… z Sercem” pod kierunkiem p. Jarosława Miaśkiewicza, zdobyło nagrody w I Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Bitwa nad Bzurą” .
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Adres

Sochaczew
96-500

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij