30/09/2025
W minioną niedzielę Prospektorzy brali udział w Zlocie Poszukiwaczy "Śladami Bitwy o Nysę 1945"⚔️ organizowanym przez Mateusz Otis Trz Gryz
Bitwa o Nysę miała miejsce w dniach 23–24 marca 1945 roku i była starciem pomiędzy oddziałami Armii Czerwonej a Wehrmachtu, zakończonym zdobyciem miasta przez Sowietów. Bitwa była częścią większej operacji opolskiej Armii Czerwonej, która miała na celu wyparcie wojsk niemieckich z rejonu pomiędzy Opolem a linią Nysy Kłodzkiej, zabezpieczając tym samym lewe skrzydło I Frontu Ukraińskiego.
Droga do miejsca zbiórki prowadziła przez pole osnute gęstą mgła, Prospektorzy dotarli na miejsce jako pierwsi, tuż przed godz. 8:00 zaczęły zbierać się poszczególne ekipy i wszystkie przybyłe osoby na to wydarzenie (około 50 osób), po zbiórce nastąpiło szybkie rozprowadzenie i ruszyliśmy w las, początek był słaby, nic nie wychodziło🤷♂️ później pokierował nas kolega Piotrek i dotarliśmy do wzgórza gdzie pojawiły się pierwsze łuski, koledze Jurkowi bagnet 🗡 i ostroga prawdopodobnie z okresu napoleońskiego, bardzo dużo odłamków w linii okopów. W pewnym momencie zaczęły wychodzić niewybuchy 💣 O 12.30 zaczęliśmy się kierować na drogę powrotną gdzie nastąpiło podsumowanie, oddanie fantów, zjedliśmy kiełbasy z ogniska ī ruszyliśmy w drogę powrotną do domu🏠
Miło spędzona niedziela, poznaliśmy wiele ciekawych osób i mała odskocznia w poszukiwaniach od naszych lublinieckich terenów😁Łącznie pokonaliśmy ok. 7 km w terenie, a cały dochód z wpisowego został przeznaczony na rzecz Nyskiego Pogotowia Opiekuńczo - Adopcyjnego dla Zwierząt ŁAPA 🐕🦺
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w świetnej imprezie i na pewno Prospektorzy jeszcze pojawią się na innych tego typu wydarzeniach ✋