Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS

Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS Lublin Zrzesza studentów o wspólnej pasji. Naszym opiekunem jest również pasjonat, dr hab. Marek Kucharczyk. M.

Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej działa na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie od 2008 roku. Koło pozwala na zgłębianie tajników dobrej fotografii oraz omawianie własnoręcznie wykonanych zdjęć na spotkaniach organizacji. Wyjeżdżamy na plenery terenowe, organizujemy wystawy na naszym wydziale i poza nim. Dysponujemy własnym studiem fotograficz

nym i kołową lustrzanką. Zapraszamy do dołączenia do nas:)

Główne działalności Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS:

Wyjazdowe obozy fotograficzne:
- Warsztaty Twórcze „Przyroda widziana przez obiektyw” – nad Jeziorem Krasnym – 9 – 11 maja 2008 r.
- „Z aparatem na łonie natury” – Zwierzyniec – 8 – 10 maja 2009 r.
- „Głęboko w przyrodę” – Guciów – 14 – 16 maja 2010 r.
- Warsztaty Twórcze „Tajemnice przyrody – zgłębianie tajników markofotografii” – Krajno – 13 – 15 maja 2011 r.
- „Ukryte piękno Roztocza” - Zwierzyniec – 08 – 11 maja 2014 r.
- „Jesienne piękno Pienin” – Krościenko nad Dunajem – 8 – 11 października 2015 r.
- „Wśród bieszczadzkich połonin” – Wetlina – 28.04 – 03.05.2016 r.
- „Wśród świętokrzyskich gołoborzy” – Krajno - 6 – 9 października 2016 r.
- „Wiosna w kadrze w Beskidzie Niskim” – Besko – 29.04 – 06.05.2017 r.
- „Złota polska jesień w Puszczy Kozienickiej” – Biały Ług – 7 – 8 października 2017 r. Plenery fotograficzne:
- Nocny plener na Wieży Trynitarskiej w Lublinie – 9 kwietnia 2008 r.
- Wiosenny plener w Ogrodzie Botanicznym – 26 kwietnia 2009 r.
- Wiosenny plener w Ogrodzie Botanicznm – 16 kwietnia 2010 r.
- Nocny plener na Starym Mieście w Lublinie – kwiecień 2011 r.
- Plener w Muzeum Wsi Lubelskiej – 6 listopada 2015 r.
- Nocne fotografowanie Starego Miasta w Lublinie – 10 grudnia 2015 r.
- Plener „Fotoreportaż – Stare Miasto w obiektywie” – 25 marca 2017 r. Wystawy fotograficzne:
- „Subiektywnie przez obiektyw” – 13 maja 2008 r.
- „Krasne 2008” – październik 2008 r.
- „Horyzontalnie” – listopad 2008 r.
- „Z przyrodą – intymnie” – 2 marca 2009 r.
- „Zwierzyniec 2009” – maj 2009 r.
- „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – cykl Krajobrazy – 4 czerwca 2009 r.
- „Podglądanie przyrody” – ACK „Chatka Żaka” – 6 listopada 2009 r.
- „Natura w pixelach” – syczeń 2012 r.
- „Roztocze światłem malowane” – czerwiec 2014 r.
- „Barwy natury” – styczeń 2015 r.
- „Spójrz na naturę” – styczeń 2016 r.
- „Na tropie natury” – styczeń 2017 r. Organizacja warsztatów fotograficznych:
- „Szeroki kąt” – listopad 2010 – maj 2011 r.
- Warsztaty z modelką w studio fotograficznym – 2014 r.
- Warsztaty podczas częściowego zaćmienia Słońca - 20 marca 2015 r.
- Fotograficzne Warsztaty Bożonarodzeniowe – grudzień 2015 r.
- Warsztaty Fotograficzne „Przyrodnicza migawka” – w ramach Nocy Biologów 2017
- Warsztaty Fotograficzne „Szeroki kąt – reaktywacja” – wrzesień 2017 r. Konkursy fotograficzne:
- „Oblicza Przyrody” – 2013 r.
- Zdjęcie Miesiąca – 2017 r. Udział w akcjach na UMCS:
- Drzwi otwarte UMCS 2008, 2009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015
- Noc Biologów 2012, 2013, 2015, 2016, 2017
- Dni Mózgu 2015
- Warsztaty Entomologiczne „Co w trawie piszczy – czerwiec 2016 r.
- Uczelniane Seminarium Naukowe Studentów WBiB oraz wykonanie zdjęć prelegentów – listopad 2016 r.
- Dni Socjologa – pokaz prezentacji „Moje miasto” – 23 – 24 kwietnia 2008 r. – WH
- Ogólnopolska Konferencja Ornitologiczna „Ptaki – Środowisko – Zagrożenia” – pokaz prezentacji „Lubllin – miasto naszych inspiracji” – 17 – 20 września 2009 r.
- Dzień Przyrodnika – wykład „Subiektywnie przez obiektyw” – dr hab. Kucharczyk – 26 listopada 2009 r.
- II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Wpływ środowiskowy na wybór ścieżki życiowej. Polityka, psychologia, kultura, prawo” – 31 marca 2017 r. – WP
- I Ogólnopolska Konferencja „Kobiety w życiu społecznym. Polityka, Psychologia, Kultura, Prawo" oraz IV Debata „Kobiety w polityce” – 26 maja 2017 r. Inne:
- Prezentacja prac członków Koła w materiałach promujących Wydział
- Zbiórka pluszaków i zabawek dla chorych dzieci z Fundancji „Mam marzenie” – 2016 r.
- Tworzenie wydziałowej Szlachetnej Paczki – 2016 r.

Jesień trwa w najlepsze a my czerpiemy z niej garściami 🤗🍁Oto kilka zdjęć z tej pięknej pory rokuFot 📸Oliwia Cieniuch, A...
07/11/2025

Jesień trwa w najlepsze a my czerpiemy z niej garściami 🤗🍁
Oto kilka zdjęć z tej pięknej pory roku

Fot 📸
Oliwia Cieniuch, Anna Miczko, Julia Strzelecka, Tetiana Ishchenko, Katarzyna Bogudzińska, Alicja Białek

Serdecznie zapraszamy 🤩
03/11/2025

Serdecznie zapraszamy 🤩

Czas nieubłaganie leci, a wakacje już za nami...Oto kilka zdjęć z tego lata 🤗⛱️A już niedługo relacja z ... 🤫Fot. Oliwia...
05/10/2025

Czas nieubłaganie leci, a wakacje już za nami...
Oto kilka zdjęć z tego lata 🤗⛱️

A już niedługo relacja z ... 🤫

Fot. Oliwia Cieniuch, Katarzyna Bogudzińska, Alicja Białek

20 maja obchodziliśmy dzień pszczoły 🤗A to nasze kadry, które złapaliśmy 🌷🐝Fot. Katarzyna Rzońca
21/05/2025

20 maja obchodziliśmy dzień pszczoły 🤗
A to nasze kadry, które złapaliśmy 🌷🐝

Fot. Katarzyna Rzońca

Majówka już za nami, a wraz z nią nowe cudowne wspomnienia w formie zdjęć 🌸📸🌸Fot. Alicja Białek, Oliwia Cieniuch, Tetian...
06/05/2025

Majówka już za nami, a wraz z nią nowe cudowne wspomnienia w formie zdjęć 🌸📸🌸

Fot. Alicja Białek, Oliwia Cieniuch, Tetiana Ishchenko, Ania Miczko

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy wspólnie, integrując się na terenie Zalewu Zemborzyckiego 🫡Zrobiliśmy klimatyczne zdję...
28/03/2025

Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy wspólnie, integrując się na terenie Zalewu Zemborzyckiego 🫡

Zrobiliśmy klimatyczne zdjęcia 📸
Przy czym dobrze się bawiliśmy, a pogoda nam dopisała 🌞

Z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody! 🐦‍⬛🦌

Fot. Oliwia Cieniuch, Alicja Białek

🌿💦
21/03/2025

🌿💦

😊💧
20/03/2025

😊💧

Zapraszamy na wystawę zdjęć wykonanych przez członków naszego koła 📸💧
19/03/2025

Zapraszamy na wystawę zdjęć wykonanych przez członków naszego koła 📸💧

Dzień dobry! Zbliżają się obchody Światowego Dnia Wody oraz Międzynarodowego Dnia Meteorologii.💧🌩 Podsumujmy, co się będzie z tej okazji działo!

ℹ️ Historia ustanowienia obu świąt związana jest z inicjatywami, których celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie wody, szczególnie tej przeznaczonej do spożycia przez ludzi, a także zapewnienie powszechnego dostępu do prognoz pogody. Międzynarodowy Dzień Meteorologii upamiętnia konwencję o utworzeniu Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) w 1950 roku. Światowy Dzień Wody ustanowiony został przez ONZ w 1992 roku, na mocy Agendy 21 – dokumentu przyjętego podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych na temat Środowiska i Rozwoju w Rio de Janeiro.

Z tej okazji czeka nas kilka wydarzeń (chronologicznie):
💦jutro, w czwartek Światowy Dzień Wody będzie uczczony przez studentów 20 marca (czwartek) na holu Wydziału (od godz. 8:00 do 13:00):
💧członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geo I T UMCS zapraszają na prezentację map hydrologicznych
💧przedstawiciele Samorząd Studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej zapraszają na quizy i zagadki na temat wody (będzie można wygrać upominki!)
💧Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS (Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS) zaprasza na mini-wystawę fotografii związanych z wodą.

💦Tego samego dnia zapraszamy na odczyt dr. Kamila Leziaka (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW) pt. „Jak cyfrowe mapy pomagają badać klimat i bioklimat?”. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.15 w Auli Wydziału, w ramach wykładów organizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Geofizycznego .

💦Po odczycie odbędzie się premiera filmu pt. „Źródła Lubelszczyzny – niedoceniany fenomen natury”, prezentującego znaczenie tych obiektów hydrograficznych zarówno dla przyrody, jak i dla człowieka, przez pryzmat badań, które prowadzi Katedra Hydrologii i Klimatologii UMCS. Film został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała Nauka II – wsparcie konferencji naukowych”.

💦Piątek, 21 marca, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - tam odbędą się warsztaty terenowe dla uczniów liceum pod hasłem „Dzień Wody i Pogody”. Pracownicy Katedry Hydrologii i Klimatologii INOZiŚ UMCS przedstawią metody pomiarów hydrologicznych oraz meteorologicznych, a także kwestie związane z gospodarowaniem wodami opadowymi. Do udziału w warsztatach zaproszeni są również przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie (Wody Polskie RZGW Lublin), którzy przybliżą zagadnienia dotyczące gospodarki wodnej. Pobyt w Ogrodzie Botanicznym będzie także doskonałą okazją do poszukiwania pierwszych oznak wiosny pod kierunkiem pracowników Ogrodu. Koordynatorem warsztatów jest dr Joanna Sposób. Warsztaty realizowane są w ramach programu INTERREG NEXT Polska – Ukraina 2021-2027 (wspólne przedsięwzięcie dwóch jednostek: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Ужгородський національний університет - Uniwersytet Narodowy w Użhorodzie).

Zapraszamy!

📸 Spotkanie organizacyjne Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS! 🌿Lubisz fotografię i fascynuje Cię świat przy...
07/03/2025

📸 Spotkanie organizacyjne Studenckiego Koła Fotografii Przyrodniczej UMCS! 🌿

Lubisz fotografię i fascynuje Cię świat przyrody? Chcesz rozwijać swoje umiejętności, dzielić się pasją i brać udział w fotograficznych wyprawach? Jeśli tak, to mamy coś dla Ciebie!

📅 Kiedy? 11 marca (wtorek)
🕔 Godzina? 17:00
📍 Gdzie?❗Zmiana sali ❗Sala 44BA, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS

Na spotkaniu opowiemy, czym zajmuje się nasze Koło, jakie mamy plany na najbliższe miesiące i jak możesz do nas dołączyć. To świetna okazja, by poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach i wspólnie odkrywać piękno natury przez obiektyw!

Nie musisz być profesjonalistą – wystarczy pasja i chęć do działania! Do zobaczenia! 📷✨

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Naszego konkursu fotograficznego "Wspomnienia z wakacji":🥇I miejsce: Cezary Mań...
04/12/2024

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Naszego konkursu fotograficznego "Wspomnienia z wakacji":

🥇I miejsce: Cezary Mańturzyk za zdjęcie pod tytułem "Wolność"
🥈II miejsce: Tomasz Szafran za pracę pod tytułem "Wędrowiec"
🥉III miejsce: Magdalena Depa za fotografię pod tytułem "Norwegia"

W tym roku postanowiliśmy też przyznać trzy wyróżnienia dla prac, które zdobyły nasze uznanie:

🐞Wyróżnienie: Julia Strzelecka za zdjęcie pod tytułem "Ruzbassky Krater"
🐞Wyróżnienie: Aleksandra Górecka za pracę pod tytułem "Wspinaczka na szczyt"
🐞Wyróżnienie: Tomasz Szafran za fotografię pod tytułem "Świstak"

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów! 💚

Adres

Akademicka 19
Lublin
20-033

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Studenckie Koło Fotografii Przyrodniczej UMCS:

Udostępnij