Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny „AZYMUT”

Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny „AZYMUT” Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny "AZYMUT" jest organizacją zrzeszającą uczniów II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie.

REGULAMIN

SKKT PTTK "AZYMUT" nie ponosi odpowiedzialności za treść merytoryczną na stronie. Publikowane zdjęcia są wykorzystywane w celu popularyzacji turystyki, krajoznawstwa oraz promocji SKKT PTTK „AZYMUT”. Każdy uczestnik imprezy/wydarzenia, swoją obecnością podczas imprezy/wydarzenia, wyraża zgodę na publikowanie zdjęć z jego wizerunkiem. SKKT PTTK "AZYMUT", nie usuwa zdjęć/treści z fanpage, na prośbę osób trzecich.

SKKT „Azymut” zapraszaMarsz na Orientację z SernikiemWyrusz z nami na wyjątkową przygodę w terenie, łączącą aktywność, d...
21/03/2026

SKKT „Azymut” zaprasza

Marsz na Orientację z Sernikiem

Wyrusz z nami na wyjątkową przygodę w terenie, łączącą aktywność, dobrą zabawę i odrobinę słodkiej przyjemności.
Do zobaczenia na starcie.

30/06/2025

Działalność SKKT AZYMUT w roku szkolnym 2024/25

SKKT Azymut poznaje Singapur. Kolejne spotkanie z cyklu „Fascynujące podróże niezwykłych ludzi” z Maciejem Ryczko, znawc...
17/06/2025

SKKT Azymut poznaje Singapur. Kolejne spotkanie z cyklu „Fascynujące podróże niezwykłych ludzi” z Maciejem Ryczko, znawcą Azji Południowo-Wschodniej

Nasza podróż do Czarnogóry rozpoczęła się 6 czerwca 2025 roku.Zebraliśmy się wieczorem, pełni ekscytacji i ciekawości te...
17/06/2025

Nasza podróż do Czarnogóry rozpoczęła się 6 czerwca 2025 roku.
Zebraliśmy się wieczorem, pełni ekscytacji i ciekawości tego, co przyniosą nadchodzące dni. Wyruszyliśmy z Lubartowa, żegnając znajome krajobrazy i ruszając w drogę przez Europę w stronę malowniczych Bałkanów. Czekały na nas miejsca pełne historii, przyrody i słońca.

Dzień 1 – 7 czerwca
Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Budapeszt — stolica Węgier. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Placu Millenijnego i Parku Miejskiego. Spacerowaliśmy wśród zabytkowych murów Zamku Vajdahunyad i podziwialiśmy monumentalną Bazylikę św. Stefana. Wspinając się na Wzgórze Zamkowe, mogliśmy z Baszty Rybackiej spojrzeć na Dunaj oraz majestatyczny budynek Parlamentu. Wieczorem odbyliśmy rejs statkiem po Dunaju, podziwiając miasto w świetle zachodzącego słońca. Po dniu pełnym wrażeń zakwaterowaliśmy się w hotelu i zjedliśmy wspólną obiadokolację.

Dzień 2 – 8 czerwca
Po wczesnym śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą podróż. Tego dnia czekał nas długi przejazd przez piękne krajobrazy Węgier, Serbii i Czarnogóry. W godzinach wieczornych dotarliśmy do nadmorskiej miejscowości Dobra Voda. Po zakwaterowaniu w hotelu i obiadokolacji udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

Dzień 3 – 9 czerwca
Po śniadaniu udaliśmy się do Cetinje — dawnej stolicy Czarnogóry. Spacerując po miasteczku, poczuliśmy ducha dawnych czasów. Następnie wyruszyliśmy pieszo na punkt widokowy, skąd mogliśmy podziwiać malownicze bałkańskie krajobrazy. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Budvę — urokliwe miasteczko nad Adriatykiem. Spacer po starym mieście był idealnym zakończeniem dnia.

Dzień 4 – 10 czerwca
Tego dnia udaliśmy się na krótką wycieczkę do Sveti Stefan — znanej wyspy-hotelowego kompleksu. Następnie spędziliśmy czas w nadmorskim kurorcie Petrovac na Moru, gdzie mogliśmy korzystać z kąpieli morskich i słonecznych. Wieczorem wróciliśmy do Budvy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 – 11 czerwca
Cały dzień poświęciliśmy na odkrywanie pereł Czarnogóry. Zwiedziliśmy Kotor — wpisany na listę UNESCO, gdzie zachwyciły nas Katedra św. Trifona oraz charakterystyczna wieża zegarowa z XVII wieku. Następnie odbyliśmy rejs łodzią do monastyru Matki Boskiej na Skale (Our Lady of the Rocks), a później odwiedziliśmy Perast, również objęty ochroną UNESCO. Dzień zakończyliśmy wizytą w Tivat — nowoczesnym porcie zwanym „czarnogórskim Monako”.

Dzień 6 – 12 czerwca
Po śniadaniu opuściliśmy Czarnogórę i udaliśmy się do chorwackiego Dubrownika. Mieliśmy czas na spacer po starówce i krótkie zwiedzanie tego urokliwego miasta. Po południu dotarliśmy do Neum w Bośni i Hercegowinie, gdzie zakwaterowaliśmy się i mieliśmy chwilę relaksu nad morzem.

Dzień 7 – 13 czerwca
Rano po śniadaniu wyruszyliśmy do Parku Narodowego Krka. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać malownicze wodospady i niezwykłą przyrodę. Następnie przejechaliśmy na Węgry, gdzie spędziliśmy noc w hotelu po kolejnej obiadokolacji.

Dzień 8 – 14 czerwca
Ten dzień upłynął pod znakiem relaksu. Dotarliśmy do Egeru — jednego z najpiękniejszych miast Węgier. Odwiedziliśmy lokalne termy, które zachwyciły nas różnorodnością basenów i niezwykłą atmosferą. Zakończyliśmy dzień wspólnym obiadem w cieniu rozłożystego platana, ciesząc się słońcem i odpoczynkiem.

Dzień 9 – 15 czerwca
Wczesnym rankiem wróciliśmy do Polski. Choć zmęczeni podróżą, w naszych sercach pozostały wspomnienia, które na długo z nami zostaną. Przeżyliśmy wspólnie niezapomnianą przygodę, pełną historii, widoków i nowych doświadczeń. Czarnogóra na długo pozostanie w naszej pamięci.

27 marca odbyło się XII spotkanie z cyklu "Fascynujące podróże niezwykłych ludzi" zorganizowane przez opiekunów SKKT Azy...
31/03/2025

27 marca odbyło się XII spotkanie z cyklu "Fascynujące podróże niezwykłych ludzi" zorganizowane przez opiekunów SKKT Azymut p. Katarzynę Płaszczewską, p. Adama Małeckiego, p. Łukasza Wasyluka i p. Arkadiusza Smolarza. Gościem wydarzenia była Patrycja Borzęcka – dziennikarka, reporterka wojenna, fotografka, płetwonurek oraz podróżniczka, a także absolwentka II LO Lubartowie.

Podczas spotkania p. Patrycja opowiedziała o swoim udziale w kursie dla korespondentów wojennych oraz o swoich doświadczeniach, które ją tam spotkały. Następnie podzieliła się swoimi doświadczeniami z pobytu w Izraelu i Palestynie podczas konfliktu oraz niezwykłej wyprawy do Iranu.

Szczególnie dużo uwagi poświęciła właśnie Iranowi, który zrobił na niej ogromne wrażenie i do którego wracała jeszcze dwukrotnie. Opowiedziała o codziennym życiu mieszkańców, które toczy się w cieniu surowych przepisów religijnych. W Iranie dominuje islam szyicki, który wpływa na wiele aspektów życia – od sposobu ubierania się po podział ról społecznych. Mimo tych ograniczeń Irańczycy okazali się niezwykle serdeczni i gościnni, otwierali przed nią swoje domy i chętnie opowiadali o swojej kulturze.

Podróżując z plecakiem, mieszkała u miejscowych, dzięki czemu mogła poznać Iran od środka – jego codzienność, kulinaria i mentalność ludzi. Zwróciła uwagę, że kraj ten, mimo negatywnego wizerunku na Zachodzie, jest w rzeczywistości bardzo bezpieczny dla podróżnych. Ludzie są pomocni i przyjaźni, a krajobrazy Iranu od pustyń po zielone góry robią niesamowite wrażenie. Jednocześnie wskazała na trudną sytuację ludności, która mierzy się z problemami gospodarczymi, sankcjami i ograniczeniami narzucanymi przez rząd.

Na zakończenie spotkania opowiedziała o swojej dwuletniej przygodzie na Dominikanie. Zwróciła uwagę, że choć kojarzymy ją głównie z rajskimi plażami, to w rzeczywistości życie tamtejszej ludności często wiąże się z ubóstwem. Całą opowieść wzbogaciła niezwykłymi fotografiami ze swoich podróży.

Patrycja Borzęcka mimo swojego młodego wieku odwiedziła już 60 krajów na świecie. Pokazała, że nie boi się wyzwań i z pasją realizuje swoje marzenia. Podczas spotkania zachęcała młodzież do odwagi w spełnianiu swoich celów, pokazywała, że świat stoi otworem przed tymi, którzy mają determinację i chęć poznawania nowych miejsc oraz ludzi. Spotkanie zakończyło się sesją pytań, podczas której uczestnicy mieli okazję jeszcze bardziej zagłębić się w tematykę podróży i pracy reporterskiej.

Wydarzenie było inspirującą lekcją o świecie, podróżach i zawodzie reportera wojennego, która na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Witaj wiosno! W piątek, 21 marca, odbyły się marsze na orientacje na przywitanie wiosny z Sernik. Przed rozpoczęciem tra...
31/03/2025

Witaj wiosno! W piątek, 21 marca, odbyły się marsze na orientacje na przywitanie wiosny z Sernik. Przed rozpoczęciem trasy na uczestników czekało ognisko i tradycyjne topienie marzanny. Uczestnicy szukali punktów na trasie z Sernik do naszej szkoły, trasa ta prowadziła przez malownicze obszary okolic Wieprza co w połączeniu z piękną pogodą pozwalało nacieszyć się rozpoczętą wiosną. W tych marszach uczestnikom z liceum towarzyszyli uczniowie z pobliskich szkół podstawowych. Walka była zacięta i bardzo wyrównana. Podium prezentuję się następująco:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce: Zofia Dybała, Oliwia Bronisz, Julia Wierzchoń
II miejsce: Maja Pożarowszczyk, Katarzyna Woźniak, Nikola Budzyńska
III miejsce: Klaudia Sagan, Gabriela Chwesiuk

Szkoły Ponadpodstawowe:
I miejsce: Martyna Bzoma, Agata Kaczor, Weronika Pyła
II miejsce: Weronika Bzoma, Marika Grabowska, Olga Mazur
III miejsce: Paweł Grosz, Zuzanna Kostrubiec

W dniu 31 stycznia odbyły się zimowe marsze na orientacje do Zawieprzyc. Trasa składadała się z trasy nocnej i dziennej....
04/02/2025

W dniu 31 stycznia odbyły się zimowe marsze na orientacje do Zawieprzyc. Trasa składadała się z trasy nocnej i dziennej. Uczestnicy szukali punktów rozproszonych po wielokilometrowej trasie z naszej szkoły do szkoły w Zawieprzycach. Uczniowie cieszyli się miłym towarzystwem i nie przejmowali chłodem. Po obu etapach na uczestników czekała ciepła pizza i chwila odpoczynku Walka była zacięta i bardzo wyrównana. Podium prezętuje się następująco:

I miejsce - Andrzej Szczygieł 2a, Mateusz Więch 2a, Szymon Gębal 2a
II miejsce - Zuzanna Rola 2a, Dawid Łukasiewicz 2a, Aleksandra Kozak 2a
III miejsce - Anna Skrzypiec 2b, Aleksandra Szczerba 2a

Zimowe marsze na orientację do Zawieprzyc czas zacząć. Wszyscy uczestnicy już wyruszyli w niezapomnianą drogę.
31/01/2025

Zimowe marsze na orientację do Zawieprzyc czas zacząć. Wszyscy uczestnicy już wyruszyli w niezapomnianą drogę.

16 stycznia 2025 r. w czwartkowe popołudnie przedstawiciele SKKT "Azymut", młodzież II LO oraz jej opiekunowie wzięli ud...
18/01/2025

16 stycznia 2025 r. w czwartkowe popołudnie przedstawiciele SKKT "Azymut", młodzież II LO oraz jej opiekunowie wzięli udział w jedenastym spotkaniu z cyklu "Fascynujące podróże, niezwykli ludzie". Tym razem naszym gościem, a jednocześnie przewodnikiem po bezkresach azjatyckiej części Rosji był pan Piotr Masicz – pasjonat motoryzacji oraz podróżnik, który odwiedził m. in. Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię, Egipt, Islandię, Jordanię, Gruzję i Grenlandię.

Podczas spotkania pan Piotr podzielił się z młodzieżą wspomnieniami z dwumiesięcznej podróży do Magadanu, która wiodła m. in. przez Moskwę, Ural, Bajkał i Irkuck. Duże wrażenie na uczestnikach spotkania zrobiła relacja z ostatniego etapu podróży, czyli przejazdu z Irkucka do Magadanu przez – Trakt Kołymski zwany "Drogą Śmierci". Droga ta, oznaczona numerem R504, powstała w latach 40. minionego wieku, a przy jej budowie zmarły tysiące ludzi – jeńców, więźniów politycznych i "wrogów ludu”, których ciała pochowane zostały bezpośrednio w drodze.

Relacja z podróży naszego gościa uzupełniona była pokazem wielu zdjęć ilustrujących jego barwne opowieści. Oglądając zdjęcia, młodzież choć w niewielkim stopniu mogła podziwiać piękne widoki wschodniej Rosji widziane "obiektywem" podróżnika, co spotkanie czyniło jeszcze bardziej interesującym.

Jak udało nam się dowiedzieć, nasz gość już szykuje kolejną podróż. Tym razem celem wyprawy ma być Oman przez Arabię Saudyjską, oczywiście samochodem.

Mamy nadzieję, że spotkanie z panem Piotrem stanie się dla uczniów naszej szkoły inspiracją do udziału w wyprawach w niezwykłe części świata.

Organizatorem spotkania był Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny "Azymut" działający w II LO.

Zachęcamy do wzięcia udziału!
10/01/2025

Zachęcamy do wzięcia udziału!

W dniu 6 grudnia odbyły się mikołajkowe marsze na orientacje. Trasa składała się z 7 punktów rozproszonych po całym Luba...
31/12/2024

W dniu 6 grudnia odbyły się mikołajkowe marsze na orientacje. Trasa składała się z 7 punktów rozproszonych po całym Lubartowie. Uczniowie cieszyli się świątecznym klimatem i nie przejmowali się chłodem. Walka była zacięta i bardzo wyrównana. O porażce czy zwycięstwie mogły zadecydować sekundy lub najmniejszej błędy w zapisie. Spośród 25 drużyn, łącznie 70 uczestników podium prezentuje się następująco:

I miejsce: Piotr Wardak (IV A), Maciej Osior (IV A), Lena Janczarek ( II B )
II miejsce: Maksymilian Muzyka, Dawid Ochnio, Dominik Malesa (wszyscy I A)
III miejsce: Małgorzata Topyła, Paweł Grosz (oboje z II B)
IV miejsce: Oliwia Łukasiewicz, Maja Krasucka, Daria Baran (wszyscy III C)

Nasi najlepsi licealiści otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i zapraszamy na kolejne marsze już na wiosnę!

Foto: Jakub Krupka kl. IIa

Adres

I-go Maja 66/74/102
Lubartów
21-100

Telefon

818543716

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny „AZYMUT” umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Szkolny Klub Krajoznawczo- Turystyczny „AZYMUT”:

Udostępnij