19/04/2026
Drodzy nasi wycieczkowicze i sympatycy,
Tym razem zapraszamy Was do wspólnej zabawy na katowickim rynku.
W imieniu Pana Wojciecha Saługi- Marszałka Województwa Śląskiego i swoim ( jesteśmy jednym z partnerów wydarzenia) serdecznie zapraszamy:
➡️ 29 kwietnia o godzinie 12.00 na katowicki rynek do wspólnego udziału w wyjątkowym wydarzeniu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.
W wydarzenie zaangażowały się środowiska, które na co dzień działają na rzecz integracji i dostępności.
Są to m.in.:
Pani Wiesława Walkowska - Ślaskie dla Seniora,
Pan Tomasz Jakubiec - Śląskie bez Barier,
Pani Anna Jaśkowska Pełnomocnik ds. Seniorów Województwa Śląskiego,
Pan Tadeusz Oczko - Rada Seniorów Miasta Katowice,
Pani Aleksandra Musioł - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Katowice ds. Seniorów.
Pokażemy, że taniec łączy osoby w różnym wieku, z różną sprawnością i umiejętnościami, bo ważna jest wzajemna uważność, zrozumienie i empatia.
Szczególnym momentem wydarzenia będzie uroczysty polonez do muzyki Wojciecha Kilara, prowadzony przez tancerzy Zespołu Śląsk i Opery Śląskiej.
Na uczestników czekać będzie także pełna energii kapela góralska, występ Młodzieżowej Orkiestry Szymanowski Brass Ensemble z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia w Katowicach, a także tańce integracyjne prowadzone przez studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierunkiem dr Iwony Wendreńskiej – wszystko po to, by wspólnie doświadczać radości ruchu i bycia razem.
W wydarzenie włączyła się również aktywnie młodzież z Sejmiku Młodzieżowego Województwa Śląskiego oraz z X LO im. I.J. Paderewskiego w Katowicach pod kierunkiem Pani Barbara Cholewa – co pięknie podkreśla jego międzypokoleniowy i otwarty charakter.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Marszałek Województwa Śląskiego, współorganizatorem jest Miasto Katowice.
Zapraszamy!
Spotykamy się w wspólnym tańcu na katowickim rynku.