Churchillovo muzeum a Cabinet War Rooms

Churchillovo muzeum a Cabinet War Rooms Churchillovo muzeum a Cabinet War Rooms sdílí areál v Horse Guards Road naproti St. James's Parku v Londýnském obvodu Westminster, který se nachází základech budovy HM Treasury.

Místnosti využitelné pro jednání vlády byly vybudovány roku 1938 a v době druhé světové války je v hojné míře využíval Winston Churchill. Místnosti byly konstruovány jako bunkr a strop tvořila železobetonová deska. Přesto byla konstrukce bunkru zranitelná při přímém úderu a krátce po válce byly místnosti uzavřeny. Pro veřejnost bylo muzeum zpřístupněno roku 1984 a v současné době je ve správě Imperial War Museum. Vstup do muzea pro veřejnost je úzký otvor na rohu v přízemí budovy. V době války byl přístup do místností z budovy nad nimi prostřednictvím podzemních tunelů.
Část War Rooms přístupná veřejnosti je ve skutečnosti jen malou částí rozlehlých prostorů. Původně zaujímaly plochu 12 000 m² a byly zařízeny pro 528 lidí, a byly vybaveny jídelnou, nemocnicí, střelnicí a ložnicemi. Centrem bunkru je Cabinet Room, ve které jednala v době války Churchillova vláda. Poblíž se nachází Map Room, v níž byly plánovány válečné operace.

Operating as usual

Address

London

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Churchillovo muzeum a Cabinet War Rooms posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Category

Nearby museums


Other Museums in London

Show All