Our Story
Popularyzacja historii Zelowa i jego mieszkańców za pomocą starych fotografii, wszelkiego rodzaju publikacji medialnych nadesłanych przez internautów, opisów i komentarzy. Obejmuje okres od daty założenia do roku 1990. Przedstawiamy także materiały prasowe o charakterze sensacji historycznej w formie wydarzeń ( Events). Zamieszczamy linki odsyłające do innych stron i publikacji poświęconych historii Zelowa. Gromadzone na naszej stronie informacje mają być pomocne w upowszechnianiu wiedzy o naszym mieście, jego mieszkańcach i wydarzeniach. Powinny także być “ przyjemną rozrywką i sentymentalną podróżą w czasie i przestrzeni dla wszystkich zainteresowanych”.
Wyrażamy zgodę na linkowanie, kopiowanie i pobieranie zgromadzonych na naszej stronie zasobów. W przypadku podejrzeń o możliwość naruszenia czyichś praw autorskich, prosimy o kontakt z nadsyłającymi materiały.
Motto: “Niczym jesteśmy bez wiedzy o przodkach i miejscu życia naszego, choćby to nawet znikomy był fragment jego”.
W ciągu trzech lat działalności, Stare fotografie Zelowa stały się największym, ogólnodostępnym zbiorem.... starych fotografii Zelowa.
Comments
Jeszcze skany slajdów (prod. czeskiej stąd dziwne kolory) z września 1989 r
Witam :) Znam trochę Zelów ze względu na rodzinę i chciałbym zaprezentować swoje zdjęcia. Dziś skany slajdów z 1994 r
Dzień dobry.
Proszę o wskazówkę, co mieścio się w tym domu ?
Dziękuję
Stare fotografie Zelowa - Najwiekszy zbior starych fotografii Zelowa 👍
Czy ktoś może mi pomóc w poszukiwaniu informacji o moim pradziadku
Stanisławie Tomczaku/Tomczyku ur. 4.05.1896r w Lubochni.
Aresztowany przez gestapo ok. 1942r. Prawdopodobnie działał w ruchu oporu. Więzień obozu Auschwiz, Buchenwald i Mauthausen po wyzwoleniu prawdopodobnie przeżył ale nie powrócił do domu. Nie wiemy co się z nim stało i co robił dla ruchu oporu. Może ktoś rozpozna mundur ze zdjecia. Ostatni adres Zelów ul. Lubelska 50.
Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.
Cegiełki po 5 zł. na budowę szkoły w Zelowie. Który to mógł być rok?
Widoczny na publikowanych tu wcześniej grupowych zdjęciach Emil Pospiszyl, emerytowany kantor zelowskiego zboru w wieku ponad 90 lat. Pradziadek Emil zmarł w 1977 roku w wieku 94 lat.
Zamieszczam oryginał publikowanej tu już reprodukcji zdjęcia w przychodni zelowskiej z 1946 roku. Mój dziadek Klemens Andrzejewski stoi pierwszy z lewej, na zdjęciu widoczny też trzeci z prawej lekarz Włodzimierz Łuczyński i niżej pielęgniarka Maria Perlicjuszowa.
Może ktoś rozpoznaje Panią po prawej stronie z dziewczynką .Zdjęcie z Zelowa ok.1941r.
Drodzy mieszkańcy Zelowa. Polubiłam tę stronę przez sentyment do miejsca urodzenia dziadka. Dziadka,którego nie dane mi było poznać,a który urodził się i do pełnoletności mieszkał w Zelowie. Przed pierwszą(albo w trakcie) wojną światową,wyjechał na "saksy" do Niemiec,tam się ożenił i tam urodziły się jego dzieci. Przed II wojną wrócili do Polski,ale już do Rzeszowa. To inna opowieść.
Zupełnie nic nie wiem o rodzinie dziadka-czy miał rodzeństwo,ile osób liczyła rodzina,co się z nimi stało,rozjechali sie po świecie czy może nadal mieszkają w Zelowie lub okolicy...
Mój dziadek nazywał się Michał Trębacz, był synem Floriana i Marianny. Nawet nazwiska rodowego prababki nie znam. Ojciec nie opowiadał,ja nie pytałam. A teraz nie ma kogo zapytać.. Będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich mieszkańców i sympatyków Zelowa. Małgorzata Litwin-Jusza zd.Trębacz.
Znalezione w szafie mamy
Zelowska straż pożarna. Fotografia do kolekcji :)