1. Niemieckie Muzeum Starych Pojazdów Policyjnych

1. Niemieckie Muzeum Starych Pojazdów Policyjnych Niemieckie Muzeum Starych Pojazdów Policyjnych znajduje się w południowej dzielnicy Marburga – Cyriaxweimar, w kraju związkowym Hesja. Od uroczystego otwarcia w roku 2003 placówka gromadzi pojazdy ukazujące kilkadziesiąt lat historii niemieckiej policji.HistoriaKolekcję zabytkowych pojazdów policyjnych początkowo gromadził Klub Sportów Motorowych w Marburgu .

Pierwszym eksponatem w 1991 był Opel Rekord P1, wkrótce do niego dołączyły inne pojazdy uprzywilejowane.W dniu 24 i 25 czerwca 2000 w ramach obchodów 10. rocznicy Klubu Sportów Motorowych w Marburgu, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Sportu w Hesji, odbyła się uroczystość założenia 1. Niemieckiego Muzeum Starych Pojazdów Policyjnych. W ciągu tych dwóch dni zwiedzający mogli podziwiać ponad 50 zgromadzonych tam pojazdów. Później trwała dalsza rozbudowa i 13 lipca 2003 roku Muzeum zostało oficjalnie otwarte w dwóch halach. Od tego czasu, jest regularnie udostępnione do zwiedzania w okresie od kwietnia do października, zwykle tylko w jedną niedzielę miesiąca.EksponatyGłównym celem muzeum jest gromadzenie unikalnych historycznych pojazdów policyjnych. Zbiór ten jest jednym z największych w Niemczech, zawiera ponad sześćdziesiąt różnych samochodów. Obok policyjnych motocykli i radiowozów różnych marek i roczników zgromadzono w nim także specjalne pojazdy opancerzone, armatki wodne i inne ciężkie pojazdy służbowe a nawet amfibię.Wiele pięknych pojazdów zostało już nieodwracalnie utraconych dla historii niemieckiej policji. Dlatego też niektóre z nich zostały wiernie odtworzone i ich repliki można podziwiać w Muzeum.

Wie gewohnt öffnen

Adresse

Marburg
35037

Benachrichtigungen

Lassen Sie sich von uns eine E-Mail senden und seien Sie der erste der Neuigkeiten und Aktionen von 1. Niemieckie Muzeum Starych Pojazdów Policyjnych erfährt. Ihre E-Mail-Adresse wird nicht für andere Zwecke verwendet und Sie können sich jederzeit abmelden.

Kategorie

Museen in der Nähe